מהנדס המל"טים שחוסל בתוניס
א-זווארי. מי חיסל את המהנדס? | צילום:

אחרי החיסול המסתורי בתוניסיה, בחמאס יודעים את מי להאשים: לאחר שהערב (שישי) דווח בכלי תקשורת שונים במדינה על חיסולו של מהנדס המל"טים מוחמד א-זווארי בירי מטווח קצר - פעולה אותה מייחסים שם למוסד הישראלי, בארגון הטרור העזתי שולחים מסר ברור לישראל.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

דובר התנועה, מושיר אל-מסרי, התראיין לתכנית בתחנת רדיו מקומית בתוניסיה, שם אמר כי "רק ישראל מרוויחה מפעולת החיסול הזו" והבהיר כי בעיני ארגונו ש"הישות הציונית עומדת מאחורי החיסול של א-זווארי". אל-מסרי לא שלל בריאיון את מעורבותם של גורמי מודיעין ישראליים בפעולה.

צבר ידע החל לסייע לחמאס
מומחה המל"טים חוסל | צילום:

מהדיווחים בתוניסיה עולה כי א-זווארי נורה אתמול למוות ברכבו מטווח קצר בעיר ספאקס שבמרכז המדינה. בדיווחים בכלי התקשורת במדינה מצוטט עיתונאי שלטענתו, המוסד עקב אחרי המהנדס בשל קשריו לכאורה, עם חמאס, ואז חיסל אותו.  

חיסול מהנדס מלטים, תוניסיה
המכונית לאחר החיסול | צילום:

לדברי העיתונאי, א-זווארי עזב את תוניסיה בתחילת שנותה-90 והיגר לסוריה - שם יצר קשר עם אנשי ארגון חמאס והחל לסייע לזרוע הצבאית עם הידע שצבר. לאחר שעבד בפיתוח מל"טים, א-זווארי היה תחת מעקב - ובתקופה האחרונה חוסל ברכבו, לכאורה על ידי אנשי מוסד.

חמאס מאיים: נגיב על הרג הפעיל (צילום: רויטרס, חדשות)
בחמאס מפנים אצבע מאשימה לישראל | צילום: רויטרס, חדשות

שעות לאחר שנודע דבר החיסול, דווח כי נעצרו מספר חשודים במעשה על ידי הרשויות בתוניסיה, שהבהירו כי חיסול מצד ארגון ביון זר הוא איננו אפשרות.