נעצר מחדש? מוחמד עלאן
נעצר מחדש? מוחמד עלאן | צילום:

מוחמד עלאן, פעיל הג'יהאד האסלאמי ששבת רעב בזמן שנכלא בישראל, נעצר שוב: כך מדווחים היום (חמישי) כלי תקשורת פלסטיניים. על פי הדיווחים, עלאן נעצר סמוך לעין אבוס שליד שכם, הכפר בו הוא מתגורר. במערכת הביטחון אישרו את דבר מעצרו וטענו כי עוכב לבידוק ושוחרר. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מוחמד עלאן, אושפז בספטמבר האחרון בבית החולים ברזילי בעקבות הנזק המוחי שגרמה לו שביתת הרעב בה פתח בכלא. לאחר ששוחרר - הוא נעצר שוב. המשטרה חיכתה לו בתוך שטח בית החולים והעבירה אותו למעצר נוסף. מיד לאחר שנעצר הוא פתח בשביתת רעב מחודשת.

בקיץ האחרון, הורה בג"ץ להקפיא את צו המעצר המנהלי שהוצא לעלאן לאחר ששבת רעב במשך יותר מ-60 יום והתעורר חשש לפגיעה מוחית. "בשל מצבו הרפואי הנוכחי אין הוא מהווה סיכון לעת הזאת", קבעו השופטים. מיד עם קבלת הידיעה על החלטת בג"ץ, הודיעו בני משפחתו של עלאן כי תמה שביתת הרעב שלו ויתאפשר להזין אותו במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו.

עלאן ריצה עונש מאסר בין 2006 ל-2009 לאחר שגייס מחבל לביצוע פיגוע התאבדות. בנובמבר 2014 נעצר עלאן בצו מעצר מנהלי לחצי שנה, שהוארך עד נובמבר 2015. ביוני אותה השנה, פתח עלאן לראשונה בשביתת רעב בבית הסוהר אשל, במחאה על מעצרו ללא משפט.