בשבועות הפך האחרונים מחנה הפליטים בלאטה שבמזרח שכם לאחד המקומות המסוכנים ביותר בשטחים. המקום הופך כמעט מדי לילה, כבר תקופה ארוכה, לזירת מלחמה קשה. הקירות מלאים בסימנים שהשאירו יריות הכוחות הפלסטינים - והתושבים חיים בפחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני יומיים, 2,000 שוטרים חמושים מיחידות העלית של כוחות הביטחון הפלסטינים, נכנסו לשלושה מחנות פליטים במקביל - בלאטה היה היעד העיקרי. הם צרו על המחנה מכל הכיוונים וניהלו קרבות שנמשכו שעות מול החמושים. "הם בזבזו עלינו תחמושת בשווי שני מיליון שקלים", סיפר מוחמד אל אכבר, שמבוקש על-ידי הרשות הפלסטינית.

הסיפור של בלאטה הוא הסיפור של קרב הירושה הפלסטיני. ברשות הפלסטינית טוענים שאנשי מחנות הפליטים הם אנשיו של מוחמד דחלאן שנוא נפשו של אבו מאזן. ברשות חושדים שאנשי דחלאן נמצאים במחנות ומתכוננים ליום פקודה - לסייע לו להשתלט על הרשות. "דחלאן הוא חבר במועצה המחוקקת, ממחנה הפליטים חאן יונס" מסביר מוחמד. "כל הכבוד לו, אבל אין לנו קשר אליו".

מבוקשי המחנה טוענים כי הם אינם נגד הרשות, אבל הקרב בין מחנות הפליטים לבין הרשות הפלסטינית מאיים להתדרדר. "אופן התנהלותו של אבו מאזן מול מחנות הפליטים, סופה יהיה אסון", מסביר חאתם אבו ריזאק, מבוקש גם הוא על ידי הרשות. "אנחנו בכל מחנות הפליטים, מאז ומעולם היינו על הכוונת של כוחות הכיבוש והיום אנחנו נרדפים על ידי בני עמינו ממנגנוני הביטחון".