בחמאס מאשרים היום (שבת) לראשונה כי מומחה המל"טים מוחמד א-זווארי, שחוסל בתוניסיה בירי מטווח קצר, היה חבר בזרוע הצבאית של חמאס ומחלוצי פרויקט פיתוח המזל"טים מסוג "אבאביל" - ומאשימים בחיסול את ישראל. רק אתמול סירב דובר חמאס מושיר אל-מסרי לאשר את חברותו של המהנדס בארגון, באומרו כי רק הזרוע הצבאית יכולה למסור תגובה בנושא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום אמר מקורבו של א-זווארי, כרים עבד א-סלאם, לכלי תקשורת ערביים כי א-זווארי סייע בפיתוח תכנית אווירית עבור חמאס. "הוא היה החוט המקשר בין חמאס למשטר הסורי וגם למשטר האיראני לפני המהפכה בסוריה", אמר המקורב. הוא אף ציין כי א-זווארי העדיף לעזוב את סוריה בעקבות הלחימה, ובכדי לא לקחת צד בסכסוך הפנימי במדינה.

א-זווארי
א-זווארי | צילום:

בתוניס מייחסים את החיסול למוסד הישראלי, וגם אל-מסרי הצטרף לדברים כשטען כי "רק ישראל מרוויחה מפעולת החיסול הזו" והבהיר כי בעיני ארגונו ש"הישות הציונית עומדת מאחורי החיסול של א-זווארי". אל-מסרי לא שלל בריאיון את מעורבותם של גורמי מודיעין ישראליים בפעולה.

הערכות: המחסלים היו זרים
אושר: פעיל חמאס | צילום:

מהדיווחים בתוניסיה עולה כי א-זווארי נורה אתמול למוות ברכבו מטווח קצר בעיר ספאקס שבמרכז המדינה. בדיווחים בכלי התקשורת תוניסאיים מצוטט עיתונאי שלטענתו, המוסד עקב אחרי המהנדס בשל קשריו לכאורה, עם חמאס, ואז חיסל אותו.

צבר ידע החל לסייע לחמאס
היה מעורב בפרויקט המל"טים | צילום: