ניצחון נוסף במאבק נגד דאע"ש (צילום: רויטרס)
קרבות במוסול | צילום: רויטרס

המערכה על בירת המדינה האסלאמית בעירק: מנהיגי ארגון הטרור דאע"ש נמלטים ממוסול, בעוד כוחות הקואליציה הולכים וסוגרים על העיר - כך אומר הערב (רביעי) גנרל אמריקני שמוביל את המהלך הקרקעי במבצע נגד דאע"ש. הוא הוסיף כי מסוקי אפאצ'י של צבא ארה"ב משתתפים גם הם בתקיפות במוסול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מעבירים ללוחמי דאע"ש מסר שמנהיגיהם נוטשים אותם", אמר גנרל גארי ולסקי בתדריך לכתבים שהעביר מבגדד. "אנחנו מבחינים בתנועה שמובילה החוצה ממוסול". עם זאת, הוא סירב לציין כמה מנהיגים עזבו או לאן מועדות פניהם. "לאן הם הולכים? אשאיר זאת לטילים שלנו", אמר.

על פי הערכתו העדכנית, ביום השלישי של המערכה עדיין נמצאים במוסול 3,500-5,000 לוחמים של דאע"ש. הגנרל האמריקני אף ציין כי צבא עירק עוקב אחר כל מי שעוזב את העיר, ושניסיון של לוחמים זרים שינסו להיטמע בזרם הפליטים שיוצא ממוסול יסוכל.

כוחות נערכים בדרך למוסול (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

"הם יתקשו מאוד להשתלב באוכלוסייה האזרחית המקומית ולכן אנחנו מעריכים שהם אלו שיישארו אחרונים בעיר ויילחמו - מכיוון שאין להם באמת מקום אחר ללכת אליו", אמר הבכיר האמריקני.

למרות העובדה שכוחות הקואליציה נגד דאע"ש מתקדמים במהירות גבוהה מהמצופה, ההערכה היא כי כיבוש מוחלט של העיר עשוי לארוך שבועות ואפילו חודשים. בכירים אמריקנים הזהירו כי דאע"ש עלול להשתמש במאות אלפי האזרחים שנותרו בעיר כמגן אנושי.