"כוחות הממשלה המשיכו להשתמש בנשק כימי" (צילום: רויטרס)
"נמנעים משלפוט", אסד | צילום: רויטרס

אסד מחכה לטראמפ: נשיא סוריה בשאר אל-אסד אמר הלילה (שלישי) כי בדמשק "יחכו ויראו" אם נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ ישנה את מדיניות וושינגטון בסוריה, ואף ציין כי הוא מוכן לשתף עמו פעולה במאבק בגורמים אסלאמיסטיים. בתגובתו הראשונה על תוצאות הבחירות באמריקה, אמר נשיא סוריה כי טראמפ הבטיח במהלך הקמפיין להילחם בג'יהאד בסוריה, אך תהה: "האם יהיה מסוגל לבצע זאת?".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כמובן שנהיה בני ברית, כל עוד הוא צפוי להילחם בטרוריסטים בסוריה", הבהיר אסד. "בני הברית הטבעיים שלנו בנושא הזה עם רוסיה, אירן ומדינות רבות אחרות", הסביר. "אבל מה לגבי הקולות המנוגדים בממשל האמריקני? מה לגבי תקשורת המיינסטרים האמריקנית שהייתה נגדו לאורך כל הדרך. כיצד הוא יתמודד איתם?" תהה אסד, כמביע ספק אם הבטחותיו של טראמפ אכן יתממשו.

עו"ד לטראמפ: אל תעיד בפני מולר (צילום: רויטרס)
יעמוד בהבטחות? טראמפ | צילום: רויטרס

"עבורינו בסוריה זה כלל לא ברור אם הוא יוכל לעמוד במילה שלו. לכן עלינו להיות זהירים ולהימנע מלשפוט אותו, במיוחד לאור העובדה שאין לו עבר כפוליטיקאי", הסביר אסד. לסיום ביקר אסד את הגישה לפיה ארצות הברית מחשיבה את עצמה בתור "המשטרה של העולם" ושהיא לא הסמכות הבלעדית לקבוע את עתיד המזרח התיכון. "הם חושבים שתפקידם לשפוט את כל העולם, והם טועים".

רוסיה: "פתחנו במתקפה נרחבת בסוריה"

אתמול הודיע שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו, כי חיל האוויר של רוסיה פתח במתקפה נרחבת באידליב ובחומס שבסוריה - בסיוע נושאת המטוסים אדמירל קוזנצוב. את הדברים אמר השר במהלך פגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין.

נושאת המטוסים תשוב בקרוב לבסיסה
נושאת המטוסים הרוסית "אדמירל קוזנצוב" | צילום:

לדברי שויגו, אדמירל קוזנצוב, שהגיעה בימים האחרונים לחופי סוריה, לקחה חלק פעיל במתקפה האווירית על מעוזי המורדים. הוא טען כי מטוסי הקרב תוקפים מאגרי נשק, מחנות אימונים ומפעלים לייצור תחמושת של כוחות המורדים בסוריה, בעיקר בשני המחוזות של אידליב וחומס.

ההודעה מגיעה בשעה שארגוני זכויות אדם מדווחים על חידוש ההפגזות של חיל האוויר הרוסי במעוזי המורדים במזרח חלב. השר לא התייחס לעדויות על מתקפה המחודשת בחלב - בניגוד לטענות הממשל בקרמלין לפיהן התקיפות בעיר החרבה הוקפאו לפני כשלושה שבועות.