דאע"ש - הסוף? ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
דיווח: טורקיה סיפקה נשק לדאע"ש | צילום: רויטרס, חדשות

שיתוף פעולה או גניבת נשק מטורקיה? סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה הבוקר (חמישי) כי כוחות עירקיים מצאו חומרי נפץ וכלי נשק תוצרת טורקיה במתחמים שהיו בשליטת דאע"ש במחוז אנבאר שבעירק. על פי הדיווח, על חביות נפץ נרשמו המילים "תוצרת טורקיה" וכך גם על תחמושת וטילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח על מציאת כלי הנשק מעמיד בספק את מדיניותה של טורקיה, שהצהירה כי היא מתנגדת לדאע"ש ואף הצטרפה לקואליציה המערבית נגד ארגון הטרור. באנקרה הודיעו כי הם מצדדים בזרוע אל-קאעידה בסוריה, "ג'הבת א-נוסרה", ורואים בדאע"ש כאויב.

למרות ההכחשות החוזרות ונשנות של הממשל הטורקי, על כך שאינו עוזר לארגון דאע"ש, בתקשורת המערבית והאיראנית עלו מספר תגליות לפיה ייתכן כי טורקיה כן עזרה לארגון הטרור. על פי אחד הדיווחים, בתו של הנשיא ארדואן פתחה בית חולים שדה באזור הגבול הטורקי-סורי, בו טיפלה בפצועים מארגוני הטרור השונים שנפצעו בקרבות מול אסד.

"אם צריך - נערער". ארדואן, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ארדואן מכחיש כל קשר לארגון הטרור | צילום: רויטרס, חדשות

כבר מתחילתה של מלחמת האזרחים בסוריה, תמכו הטורקים בהפלת משטרו של בשאר אסד, מה שייתכן והביא לתמיכתם בארגונים הפועלים להפילו מהשלטון. האירנים שתמוכים בנשיא הסורי, דיווחו כי כלי הנשק שסופקו לדאע"ש הרחיקו מגבולות סוריה והגיעו לעירק.

על פי בכיר במיליציה השיעית הפועלת בעירק, הנשקים נמצאו בין השאר במעוזי ארגוני הטרור באזור העיר תכרית שבמרכז המדינה ובמחוז אנבאר שמשתרע על רוב שיטחה של מערב עירק, כולל בגבולה עם סוריה.