הישג משמעותי ראשון לקואליציה של משטר אסד-אירן-רוסיה במלחמה נגד דאע"ש: הכוחות המשולבים שחררו בשעות הלילה (רביעי) את שדה התעופה שליד העיר חלב בצפון סוריה, לאחר כמעט שנתיים של מצור מצד ארגון הטרור הרצחני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, מאות חיילים סורים שוחררו מהמצור שהוטל על שדה התעופה, שמשמש גם כבסיס של חיל האוויר המקומי. גורם צבאי המקורב לממשלת סוריה אמר כי הצבא פועל במטרה לאבטח את האזור, שהיה נתון תחת מתקפה כבדה מצד ארגון הטרור מאז שנת 2013.

הטלוויזיה המקומית העבירה בשידור חי את שחרור הבסיס בליווי קריינות נרגשת מהשטח. אחד החיילים ששוחררו אמר בריאיון טלפוני לטלוויזיה: "אנחנו, הגיבורים של קווירס (שם המתחם) חוגגים עכשיו עם אחינו את הניצחון הזה".

הגנרל סולימאני באזור הקרבות, השבוע (צילום: העיתונות הערבית)
הגנרל סולימאני באזור הקרבות, השבוע | צילום: העיתונות הערבית

ההישג הצבאי - בזמן ביקור הגנרל האירני

החייל הוסיף: "אנחנו מקדישים את הניצחון הזה לנשיא בשאר אל-אסד ומבטיחים שנמשיך להילחם עד שסוריה תשוחרר. לא נכרע ברך בקרב מול דאע"ש". חיילים נוספים זכו לדבר עם משפחתם לאחר נתק ממושך. שר המודיעין הסורי, עומראן אל זועבי, שיבח את "הכוח והנחישות" של החיילים.

ארגון המעקב הבריטי הפועל באזור, "מפקח זכויות האדם בסוריה", אישר את הדיווחים ובישר כי כוח הצבא הצליח להתקדם עד לשערי הבסיס ושבר את המצור. על פי פרשנים מקומיים, מדובר בניצחון המשמעותי הראשון לצבא סוריה מאז תחילת המעורבות הרוסית באזור בסוף חודש ספטמבר.

בטלוויזיה האירנית חגגו את ההישג הצבאי וציינו כי המתקפה אירעה בזמן שמפקד גיס אלקודס הידוע, הגנרל קאסם סולימאני, נמצא בחלב כדי להשגיח על הכוחות האירניים באזור.

כמו כן פורסמו תמונות של סולימאני באזור הקרבות, ליד מפת אזורי הלחימה. מהתמונות, שאותרו על ידי תחקירן האינטרנט רונן סולומון, נראה סולימאני יחף לצד הלוחמים - כפי הנראה לאחר תפילה באחד המסגדים המקומיים.