הידיעה בדבר פיגוע הדקירה בפסגת זאב, במהלכו נדקרו צעיר בשנות העשרים לחייו ונער בן 13 בידי שני נערים פלסטינים, בני דודים, הדהדה כמעט בכל בית ישראלי. אלא שבסוכת האבלים שהוקמה בבית משפחתו של המחבל ההרוג בבית חנינא - כלל לא מאמינים כי שני הנערים ביצעו את המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מאמין שהוא עשה את זה", אמר דודם של השנים. "איפה כל מי שנדקרו? היום התקשורת מפרסמת הכל, אך עד כה ראינו רק תמונות של הפצועים ולא שמענו מהם".

זה היה לכאורה עוד פיגוע ברצף הבלתי נגמר של פיגוע הימים האחרונים, אלא שבכל זאת היה בו משהו שונה - הגיל של מבצעיו. האחד בן 15 ובן דודו בן 13. הראשון מת בעת סיכול הפיגוע, השני נפצוע קשה. אלא שבבית חנינא משוכנעים שהמפגעים הם בעצם הקורבנות.

"הילד הלך לקנות מהחנות שמול המקום בו הם נפגעו", אמר אביו של הנער הפלסטיני בן ה-13. "באה מכונית ופגעה בו ובאו גם המתנחלים והמשיכו להרביץ לו. הבן שלי לא יודע איך מחזיקים סכין כדי לדקור. הוא בן 13, עדיין ילד".

"לא מאמינים שדקרו", סוכת האבלים | צילום:

המחבל בן ה-13 הפך לגיבור לאומי

ביממה האחרונה הפך המחבל אחמד מנאסבה בן ה-13 לסמל, גם ברשתות החברתיות הפלסטיניות וגם בתקשורת הרשמית. תמונתו בעודו פצוע קשה שוכב על הרצפה, היא לטענת תושבי מזרח ירושלים, הסיבה לגל הפיגועים שהתרחש היום בישראל.

מאז אתמול תמונתו הפכה לוויראלית, וכלי התקשורת הוצפו בקריקטורות שמציירות ילד פלסטיני שותת דם. הניחוח אנטישמי: היהודים מוצגים כרוצחים או כחזירים וקופים. איש כמובן לא דואג להזכיר ששניות לפני כן הוא עוד ניסה לרצוח ילד יהודי בן גילו.

זירת האירוע בפסגת זאב, אתמול
זירת האירוע בפסגת זאב, אתמול | צילום: תצפית

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום מעל לדוכן הנואמים בכנסת לחדול מהפיכת ילדים רוצחים לגיבורים. קריאתו באה בתגובה להאשמות שיוצאו אמש מלשכת אבו מאזן ולפיהן מנאסבה הוצא להורג - ומותו - מה גם שאיננו מת - מזכיר את מותו של הילד מוחמד א דורה שתמונתו פורסמה בימי האינתיפאדה השנייה.