אישה יזדית, ארכיון (צילום: AP)
מדריך דאע"ש: כך תנהגו בשפחות מין | צילום: AP

ארגון הטרור האסלאמי דאע"ש הפיץ בימים האחרונים עלון המפרט "סוגיות בטיפול בשפחות ובשבויות" - כך פרסם מכון המחקר "ממרי", העוקב אחר אמצעי תקשורת ערבים במזרח התיכון. העלון, שנכתב בצורת שאלות ותשובות, מבהיר בין היתר כי ללוחמים המוסלמים מותר לקיים יחסי מין גם עם שבויות ילדות, וכי באפשרותם אף להכות את הנשים ולסחור בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שהופך את הנשים האלה למותרות הוא הכפירה שלהן", נכתב במסמך המחריד, שעל פי ההערכות הופץ בעקבות הפרסומים הנרחבים על כך שאנשי דאע"ש הפכו שבויות יזידיות לשפחות מין. "נשים לא מאמינות שהובאו למשכן האסלאם מותרות לנו לאחר שהאימאם הפיץ אותן בינינו".

"מותר לקנות, למכור או להעניק שבויות ושפחות כמתנה, מכיוון שהן לא יותר מרכוש", נכתב בעלון. עם זאת, אם האישה נכנסה להיריון מהבעלים שלה - היא אסורה למכירה.

שאלה נוספת שנדרשו אליה אנשי דאע"ש היא האפשרות של הפרדת אם מילדיה על ידי מכירה או קנייה. "אסור להפריד אם מילדיה בטרם הגיעו לגיל התבגרות", נכתב, "אך לאחר מכן הדבר מותר".

נותר להפריד בין האם לילדים (צילום: רויטרס)
נותר להפריד בין האם לילדים | צילום: רויטרס

"מותר להכות את השפחה"

העלון מציין במפורש כי ניתן לקיים יחסי מין עם שבויה, כל עוד אין לה יותר מבעלים אחד. כמו כן ישנה התייחסות לאפשרות לקיים יחסי מין עם השבויה מיד עם נפילתה בשבי. "אם היא בתולה - הבעלים שלה יכול לקיים עמה יחסי מין מיד לאחר שקיבל בעלות", נכתב. "לעומת זאת, אם אינה בתולה, יש לטהר קודם את רחמה".

שאלה נוספת שמעסיקה את אנשי המדינה האסלאמית נוגעת בהיתר להכות את השפחות. "מותר להכות את השפחה מכות חינוכיות, אך אסור להכות אותה רק על מנת להשיג מכך סיפוק או לשם העינוי, ואסור להכות אותה בפנים", נכתב.

בכל הנוגע לשאלת קיום יחסי מין עם שפחה שטרם הגיעה לבגרות מינית, העלון אומנם מאפשר זאת, אך מותיר עמימות סביב הנושא. "מותר לקיים עמה יחסי מין אם היא מתאימה לכך", נכתב מבלי להסביר, "אך אם אינה מתאימה - מספיק ליהנות ממנה ללא קיום יחסי מין מלאים".