הישראלית שנלחמת בדאע"ש, ארכיון
רוזנברג במדים הכורדים, ארכיון | צילום:

פרסום ראשון: על פי דיווחים באתרים ג'יהאדיסטים, אנשי ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) חטפו בימים האחרונים את ג'יל רוזנברג, הצעירה הקנדית-ישראלית שהתנדבה לשרת יחד עם הכוחות הכורדים הנלחמים בסוריה בקרב על העיירה קובאני. בשלב זה אין כל אישור רשמי לכך ומשרד החוץ בודק את הדיווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסומים באתרים הערבים בסוריה, רוזנברג ששירתה בעברה בצה"ל, נחטפה בידי דאע"ש, לאחר שפעילי הארגון ביצעו שלושה פיגועי התאבדות נגד מוצבים של הכוחות הכורדים. בשלב זה לא ידוע מה מצבה של הצעירה.

"אני מקווה שזה לא נכון, אבל אם זה כן נכון אני מתפלל בשבילך ובשביל שאר החטופים בשעות הכי קשות", כתב חבר של רוזנברג בפייסבוק. "אנחנו מתפללים בשביל חדשות טובות", כתבה חברה אחרת. 

אין תמונה
ג'יל רוזנברג, ארכיון

סיפורה של רוזנברג, שנולדה בקנדה ועלתה לישראל כדי להתגייס לצה"ל, נחשף לראשונה ברשת ב'. היא בעלת תואר בהנדסת אווירונאוטיקה. אל המחתרת הכורדית היא הגיעה דרך האינטרנט, ולאחרונה עזבה את תל אביב לעיר אירביל בעירק. "יצרתי איתם קשר בפייסבוק ואמרתי להם שאני רוצה להתנדב", סיפרה לאחרונה בפוסט באינטרנט.

רוזנברג עם הכורדים בסוריה
ממתינים לסימן חיים, ארכיון | צילום:

עם הגעתה לסוריה, עברה רוזנברג תהליך הכשרה לפני תחילת הלחימה. היא נפגשה עם לוחמות כורדיות כדי ללמוד מהן וגם כדי להעביר להן מניסיונה בצה"ל. היא טענה כי הסיבה לצעד יוצא הדופן היא "כי הם אחים שלנו, אנשים טובים שאוהבים את החיים ממש כמונו".

אין תמונה
רוזנברג עם הכורדים בסוריה

בחודש שעבר חגגה ג'יל את יום הולדתה ה-31, היא הודתה לחבריה הרבים ברשת החברתית על הברכות החמות שהרעיפו עליה. "זכרו, החיים יפים", כתבה במה שייתכן היה אות החיים האחרון שהתקבל ממנה. היא הוסיפה כי "בצבא אנחנו אומרים 'אחרי', בואו נראה לדאע"ש מה זה אומר".