אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס (צילום: רויטרס)
בחמאס שוב משטים בישראל כדי להשיג הישגים | צילום: רויטרס

חודשיים אחרי "צוק איתן", חמאס שוב משתמש בלוחמה פסיכולוגית למאבק בישראל: מקורות בחמאס אומרים היום (שבת) בראיון לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" כי הארגון מחזיק לכאורה ב"חיילים ישראלים חיים שנלקחו בשבי במהלך המבצע", זאת בנוסף לגופות של חיילים ישראלים שנהרגו בקרבות עם חמאס בשג׳אעייה, בבית חאנון ובמקומות נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריהם, חמאס לא ימסור מידע בחינם לגבי החיילים החיים וישראל "תופתע" מהמידע בעניין. הגורמים אף ציינו כי כבר נעשתה פנייה מצד חמאס למצרים כדי שתזמן בקרוב משלחת ישראלית לקהיר לצורך מו״מ עקיף על עסקת אסירים, שלא יהיה חלק מהמו״מ על הפסקת האש.

לא הפעם הראשונה בה חמאס משתמש בלוחמה פסיכולוגית

לאחר היעדרותו של אורון שאול ז״ל הודיע החמאס כי הוא מוחזק בידיו - זאת מבלי למסור מידע על מצבו. אודות סגן הדר גולדין ז״ל נמסרה תחילה הודיעה על חטיפתו מפי בכיר בחמאס, אך לאחר מכן הארגון התנער מההודעה - ושמר על איפול בנושא.

3 שנים לנפילתו. אורון שאול ז"ל
טענו כי נחטף. אורון שאול ז"ל | צילום:
הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
הודיעו שנחטף - וחזרו בהם. הדר גולדין ז"ל | צילום: חדשותלא מן הנמנע כי פרסום הידיעה היום והדיבורים על הפתעות בתוכו הם לוחמה פסיכולוגית שנועדה לעורר ספקות בישראל לגבי גורל החיילים שהוכרזו חללים, על ידי הפצת דיווחים כוזבים, כפי שעשה בזמנו ארגון חיזבאללה כאשר הציע לישראל עסקה להחזרת החיילים החטופים שהיו בידיו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם אינם מתייחסים לפרסומים זרים.