הסתה מוזיקלית: צמד זמרים מרמאללה מצטרף למסיתים ברשות הפלסטינית באמצעות שיר שמופץ ברשתות החברתיות. השיר מעודד פלסטינים לבצע פיגועי דריסה נגד ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לדרוס, לדרוס את התינוקת בת החודשיים - כך מחזירים להם", שרים אנס גראדאת ואבו כאייד. "למען אל אקצא אנחנו נדרוס מתנחלים. לדרוס, לדרוס את המתנחלים. הפוך את הכביש למלכודת ודרוס אותם, אללה יעזור לך. כל העם הערבי אומר לך - 'תבורך יא עכארי איברהים' (מבצע פיגוע הדריסה בירושלים ביום רביעי), דרוס דרוס".

זירת פיגוע הדריסה (צילום: חדשות 2)
זירת פיגוע הדריסה בי-ם | צילום: חדשות 2

הגולשים הפלסטינים ובעולם הערבי בכלל נחשפו אל השיר הזה ביוטיוב ובפייסבוק. הוא זכה לשיתופים רבים ולמילות עידוד מגולשים רבים.

המחבל איברהים אלעכארי
עכארי איברהים, המחבל הדורס | צילום:

עם זאת, יש בקרב הגולשים גם מי שמסתייגים מהדברים. "כן, צריך להילחם במתנחלים ובכיבוש, אבל לא בדרך הזאת כי זה יפגע באינטרסים של העם הפלסטיני", כתב אחמד מירושלים. "ממשלת הימין הטרוריסטית של נתניהו תנצל את זה כנקודות לבחירות הבאות". הסטטוס שלו גרר תגובות נזעמות. "איך נשיב למי שכובש אל אקצא?", תהה אחד הגולשים. "איך נשיב - נסתכל מהצד?"

אחרי שבשבוע שעבר שלח יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מכתב תנחומים למשפחתו של מחבל, אמש הוא ניסה אולי להיות פייסני יותר. "אנחנו נפנה למוסדות האו"ם נגד ישראל", אמר בריאיון טלוויזיוני. "נילחם בכיבוש לא באלימות ולא בטרור. אנחנו נמצא את הדרך איך להילחם בהם".