הפגנה בעזה נגד תוכנית השלום (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות בעזה נגד הסדנה בשבוע שעבר | צילום: רויטרס, חדשות

"הם שקרנים": אשרף גאנם, איש העסקים הפלסטיני מחברון שנעצר לאחר שהשתתף בסדנה הכלכלית בבחריין שברמאללה הוחלט להחרימה, הגיב למעצרו - ועלה למתקפה על הרשות הפלסטינית. "זו חבורה של טרוריסטים צמאי דם", אמר לאחר שנמלט ממעצר בשיחה עם גל ברגר שפורסמה הבוקר (שני) בכאן רשת ב'.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הם באו בשישי", שחזר את מעצרו וסיפר שקצין פלסטיני התקשר אליו וקרא לו להסגיר את עצמו. "כוח גדול מהמודיעין הפלסטיני, יותר מ-50 איש. היו שם שלוש שעות - מ-22:00 עד 01:00 בלילה. הרסו את הבית, ולקחו הכל - דרכונים, תעודת זהות, כרטיסים מגנטיים. לא השאירו כלום".

"אין לי דרכון ואין לי כסף"

גאנם כאמור נמלט ונמצא בחלק היהודי של חברון: "היציאה הייתה קשה. יצאתי משם בדרך לא פשוטה כדי שלא יתפסו אותי, עד עכשיו יש לי חבלות וסימנים על הגוף". כעת הוא מקבל מקלט אצל איש העסקים אשרף ג'עברי, שהשתתף גם כן בסדנה ומתגורר בחלק היהודי של חברון שנמצא בשליטה ישראלית.

"אני לא יודע מה לעשות", אמר גאנם. "אין לי היתרי תנועה, ולא תעודת זהות. אני גם לא יכול לנסוע לחו"ל כי אין לי דרכון ואין לי כסף. הם לקחו את כרטיס האשראי ואין עליי שקל".

למרות שלגאנם כרגע אין מוצא - הוא לא מתכוון להסגיר את עצמו לרשות הפלסטינית: "הם שקרנים, והם יכולים להרוג אותי. לפני שיצאתי לוועידה איימו עליי בטלפון ברצח - המודיעין והפתח. אי אפשר להגיע לשום הסדר איתם. ואבו מאזן הוא מנהיג הפתח – ארגון שמאיים להרוג אותנו".