"חמאס הוא חלק ממני מילדות, גדלתי בחמאס ועבדתי בתנועה. אבל כשנחשפתי לשחיתות עזבתי אותם וניתקתי איתם קשר": סוהייב יוסוף היה עד לפני חודש בכיר במטה החמאס בטורקיה. אך לפתע החליט לעזוב את התנועה, עלה על מטוס למזרח אסיה ונמלט מהארגון שהיה חלק ממנו מהיום שנולד. בריאיון בלעדי שנערך במדינת המסתור שלו, סיפק יוסוף עדות נדירה שספק אם נשמעה כמותה בעבר על המתרחש בארגון הטרור השולט ברצועת עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יוסוף, אחיו של "הנסיך הירוק" מסעב חסן יוסוף, ובנו של אחד ממנהיגי התנועה בגדה המערבית השייח חסן יוסוף ח'ליל, עבד במטה הארגון בטורקיה באיסוף מודיעיני. כעת, הוא חושף כיצד פועלת הלשכה המדינית של הארגון, שמשמשת בפועל כמרכז ריגול עבור אירן.

"חמאס מפעילה מוסדות ביטחוניים וצבאיים על אדמת טורקיה תחת מסווה של חברה אזרחית", הסביר יוסוף. "יש להם מרכזים ביטחוניים ומשם הם מפעילים ציוד האזנה משוכלל כדי להאזין לאנשים ולמנהיגים ברמאללה. זאת באמצעות ציוד משוכלל ותוכנות שנמצאות על המחשבים, ויש אנשים שמומחים בזה. יש האזנה גם על טלפונים ישראליים, אבל אני לא מעוניין להיכנס לנושא".

התגובות לריאיון בעזה, בגדה ובעולם הערבי (צילום: החדשות‎)
"איומים ברצח? מעדיף להיות הקורבן" | צילום: החדשות‎

"הם משתמשים בציוד משוכלל כדי לקדם אג'נדה זרה וזה מה שאני רוצה לחשוף", המשיך בכיר החמאס לשעבר. "התנועה משתמשת במידע הזה לא לטובת העם הפלסטיני - היא מוסרת את המידע המודיעיני לאירן תמורת תמיכה כספית. אפילו מגיעים למרכזים האלה כספים שמועברים דרך בנקים טורקיים, תחת מסווה של מרכזי חברה אזרחית".

"שולחים ילדים תמימים לבצע פיגועים"

לדברי יוסוף, מטה חמאס בטורקיה לא מסתפק רק בריגול ובאיסוף מידע, אלא שוקד רבות גם על ארגון פיגועים בישראל ובשטחים. "ראיתי איך התנועה מגייסת אנשים בגדה המערבית וגם מממנת אותם", סיפר. "יש פעולות מפוקפקות שהם מבצעים - ובהן שליחת ילדים חפים מפשע בגדה המערבית כדי לבצע פיגועים".

עוד הבהיר יוסוף: "המטרה של פיגועים בגדה היא להרוג אזרחים, לא למען ההתנגדות, לא למען ירושלים ולא למען שחרור האדמות הפלסטיניות. אפילו לא כי הם שונאים את היהודים. הם שולחים את התמימים האלו כדי לייצא את המשבר מרצועת עזה לגדה המערבית".

כתב אישום גורף נגד חמאס (צילום: רויטרס, חדשות)
"ארגון מסוכן - שולח ילדים תמימים" | צילום: רויטרס, חדשות

יוסוף מבהיר כי המניע שלו הוא פטריוטי, ושהוא חושף את הדברים מתוך כוונה לפקוח את עיניהם של בני עמו הפלסטינים לגבי טיבם וטבעם של שליטיהם בעזה - שמנצלים את העם וחיים חיי מותרות. "המנהיגים של חמאס חיים במלונות פאר בטורקיה", סיפר יוסוף. "הם מתגוררים במגדלי יוקרה. הילדים שלהם לומדים בבתי ספר פרטיים ומקבלים תמיכה כספית גבוהה מאוד מתנועת חמאס. יש להם אבטחה, בריכות שחייה, מועדוני ספורט".

"חמאס ארגון טרור גזעני - מסוכן לעם הפלסטיני"

"התפלאתי מרמת הנהנתנות", המשיך יוסוף ותיאר את חיי ההנהגה החיה בניתוק מהעם בעזה. "הם אוכלים במסעדות הטובות ביותר, וחיים באזור של הטורקים העשירים ביותר. משפחה אחת בעזה חיה עם 100 דולר בחודש - והם אוכלים מנה אחת במסעדת גורמה ב-200 דולר. זה נשמע לך הגיוני?"

שוחח עם בני משפחת יוסף. הנייה (צילום: רויטרס, חדשות)
"שישלח את ילדיו לפיגועים", הנייה | צילום: רויטרס, חדשות

"אני מבקש ממנהיגי תנועת חמאס לשלוח את ילדיהם, או שילכו בעצמם לבצע את הפיגועים האלה. מדוע איסמעיל הנייה לא יוצא לצעדת השיבה ומיידה אבנים? מה תנועת החמאס משיגה מהפיגועים האלה? שום דבר. אין לחמאס עתיד. הרוב גילו את האמת עליהם. אם חמאס תרוץ בבחירות פעם נוספת העם הפלסטיני לא ייבחר בה. זה ארגון טרור גזעני - הוא מסוכן לעם הפלסטיני".

לדברי יוסוף, הוא מודע לכך שפעולותיו מציבות את חייו בסכנה - ובכל זאת לא מוותר על חשיפת האמת. "עוד לפני הכתבה הזאת היו איומי רצח", אמר. "אבל אני לא פוחד מהם. אם חמאס רוצה להפוך אותי לשהיד אז אהיה שהיד. אני מעדיף להיות הקורבן ורק לא זה שפוגע".