אירן תומכת בחיזבאללה (צילום: רויטרס, חדשות)
נשק מוברח לחזיבאללה במטוסים אזרחיים? | צילום: רויטרס, חדשות

גורמי מודיעין במערב מעריכים כי 2 טיסות אזרחיות אירניות שהמריאו מטהרן ונחתו בביירות תוך טיסה בנתיב "לא אופייני" הכילו נשק וחומרים ליצור נשק שהוברחו ע"י המשטר האירני ויועדו לחיזבאללה - כך מפרסמים הלילה (בין שני לשלישי) ב-FOX NEWS.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתבה צוטטו מספר מקורות שהוצגו כחלק מהמודיעין המערבי אשר הצביעו על שתי טיסות של חברת התעופה האזרחית "קשם פארס איר" שטסו בחודשיים האחרונים מטהרן לביירות בנתיבים שהוגדרו כמוזרים. על פי החשד של אותם גורמים - הנתיבים הלא צפויים שנבחרו מעידים על ניסיון אירני לחמוק מעיני המודיעין של מדינות המערב.

אירן במסר מאיים (צילום: רויטרס, חדשות)
"מסלולים חדשים להברת נשק" | צילום: רויטרס, חדשות

הטיסה הראשונה, של מטוס בואינג 747, המריאה ב-9 ביולי מבסיס צבאי בטהרן, עצרה בנמל התעופה בדמשק ולאחר מכן המשיכה לביירות. הטיסה השנייה, המריאה מטהרן כשלושה שבועות לאחר מכן, ב-2 באוגוסט, והקדימה את מועד הנחיתה המתוכנן בשעתיים. על פי הדיווח, מסלול הטיסה שלה עבר באופן לא שגרתי מעל צפון סוריה.

"דרכים חדשות להברחת נשק"

"האירנים מנסים למצוא דרכים חדשות ומסלולים חדשים להברחת נשק מאירן לידי בנות בריתה במזרח התיכון", צוטט גורם המודיעין שביקש להישאר בעילום שם. "האירנים בוחנים ומגדירים מחדש את יכולות המערב להתחקות אחר פעולותיהם".

חברת התעופה "קשם פארס איר" פשטה את הרגל בשנת 2013 וחזרה לפעול תחת הנהלה חדשה ב-2017. לפי הדיווח ב-FOX NEWS בקרב הנהלת החברה מצויים לפחות 3 בני אדם המזוהים עם משמרות המהפכה ומייצגים את האינטרסים שלהם.

בסוף השבוע דווח כי אירן העבירה לעירק טילים בליסטיים בעלי יכולת להגיע עד לישראל. בטהרן הכחישו את הפרסום והגיבו: "פברוק, שטות, שקר לא מבוסס".