"הסורים הפילו בטעות מטוס רוסי במהלך הניסיון להדוף את מתקפת הטילים על לטקיה - שיוחסה לישראל": במשרד ההגנה הרוסי הודיעו בלילה (בין שני לשלישי) על היעלמותו של מטוס ביון מדגם IL-20 ועליו 15 אנשי צוות במהלך המתקפה על עיר הנמל בצפון סוריה. בצבא ארה"ב מעריכים כי אש נ"מ סורית שנועדה ליירט את הטילים ששוגרו מהים היא שפגעה במטוס, שהתרסק ככל הנראה לים התיכון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

סוכנות הידיעות הרוסית RT דיווחה כי 4 מטוסי קרב ישראליים זוהו בשמי סוריה בזמן התקיפה בלטקיה. לפי הדיווח, מספר טילים יורטו, אך לא ברור האם ההגנה האווירית הסורית היא זו שיירטה אותם או שמא דווקא ההגנה האווירית הרוסית.

גורם אמריקני בכיר טען שישראל היא זו שעומדת מאחורי המתקפה בלטקיה, ומקור בפנטגון אמר לרשת CNN כי לפי הערכה, אש נ"מ סורית שנורתה על מנת ליירט את הטילים ששוגרו לעבר לטקיה, היא זו שהפילה את המטוס הרוסי שנעלם מהמכ"ם.

"מערכות ההגנה האוויריות בסוריה הופעלו לעבר כמה טילים שנורו מלב הים לעבר עיר הנמל לטקיה שבצפון המדינה", דווח אמש בסוכנות הידיעות הסורית "סאנא". במספר דיווחים נוספים נכתב כי התקיפה הגיעה מלב ים ובוצעה בעזרת טילים ששוגרו מכלי טיס בלתי מאוישים.

תושבים באזור עיר הנמל דיווחו אמש על הדי פיצוצים עזים שנשמעו במרחב, וכן ועל ניתוקים נרחבים מרשת החשמל. במדינה דווח על פיצוצים שנשמעו באזורים נוספים בסוריה - חומס, חמה וטרטוס - אך לפי שעה מקורם לא ברור והדיווחים לא זוכים להתייחסות מצד גורמים רשמיים במדינה.

יירוט טילים ששוגרו לעבר טרטוס שבסוריה (צילום: חדשות)
התקיפות בטרטוס | צילום: חדשות

על פי התקשורת הממלכתית של סוריה, הצבא הצליח להדוף את המתקפה וליירט את הטילים ששוגרו לדבריהם לעבר עיר הנמל הצפונית מאזור הים התיכון. הפיצוצים בעיר נשמעו באזור שבו קיימים מרכזי מחקר ופיתוח טכנולוגיים של צבא אסד - בראשם מכון מחקר ופיתוח של נשק ואתר לייצור אמצעי לחימה. לפי הדיווחים הרשמיים בסוריה, 7 בני אדם נפצעו בתקיפה.