ארגון הטרור הרצחני דאע"ש התפרסם בעיקר הודות לסרטוני הזוועה שהעלה לרשת שבהם נראים שבויים מוצאים להורג בשלל שיטות אכזריות. אלא שכעת נראה שהיוצרות התהפכו - וחברי ארגון מורדים סורי הפיצו סרטון חדש שבו הם מוציאים להורג שבויים של דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מארגוני המורדים בסוריה העונה לשם "צבא האסלאם", פרסם הלילה (רביעי) סרטון תעמולה נגד דאע"ש, בו נראים פעיליו מוציאים להורג שבויים של דאע"ש בדיוק באותה מידת יעילות ואכזריות שמאפיינת את הסרטונים של חברי ארגון המדינה האסלאמית.

חברי ארגון המורדים נראים בסרטון הקשה למדי לצפייה לבושים בכתום, כמו המוצאים להורג של דאע"ש. הם מכוונים רובי ציד לעבר שבויי דאע"ש - ואז יורים בראשם ומחסלים אותם לעיני המצלמות. הסרטון הופק באיכות גבוהה, נערך באופן דומה למדי לסרטוני דאע"ש - ואף לווה בכתוביות באנגלית.

ארגון "צבא האסלאם" - במגמת התחזקות בסוריה

זו הפעם הראשונה שבה ארגון זה, המונה כמה אלפי לוחמים, מחקה את שיטות הרצח של דאע"ש לצורך נקמה. מדובר בארגון מורדים איסלאמי קיצוני עליו מפקד זהראן עלוש, ושמעוזו הוא שכונת דומא שבפרברי דמשק. ארגון זה נמצא בתקופה האחרונה במגמת התחזקות בצפון סוריה ובדרומה, בדגש על פרברי הבירה.

אותה שיטה אכזרית של הוצאה להורג
אותה שיטה אכזרית של הוצאה להורג | צילום:בחודשים האחרונים הארגון אף הצעיד אלפי לוחמים במפגן כוח מרשים שטרם נראה כמותו מראשית מלחמת האזרחים. נראה שההחלטה להשיב כעת לדאע"ש כגמולו, בדרכו האכזרית, היא ניסיון להרתיע את לוחמי הארגון - שעד כה הטילו מורא על צבאות וארגונים הנלחמים בהם באמצעות הוצאות המוניות להורג, אך לא חוו זאת על בשרם בשדה הקרב.