יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
מתכנן "הפתעה" לעצרת? אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

מה מתכנן אבו מאזן במהלך נאומו באו"ם? בריאיון לעיתון "אל-קודס אל ערבי" היוצא לאור בלונדון אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית כי הוא צפוי להטיל "פצצה" בסיום נאומו בעצרת הכללית בעוד כשבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הריאיון סירב אבו מאזן לפרט מה תוכנה של "ההפתעה" שהוא מתכנן לחשוף בנאומו. יחד עם זאת אמר כי הוא צפוי להתייחס לתהליך המדיני, להסכם אוסלו ולמה שהגדיר "ההפרות הישראליות". יושב ראש הרשות הסביר כי ישראל מפרה למעשה את ההסכמים שנחתמו בכך שבית המשפט העליון מאשר את הריסת בתי הפלסטינים בשטחי A ו-B הנמצאים תחת שליטתה המנהלתית של הרשות.

בנוסף, אבו מאזן ניצל את ההזדמנות ומתח ביקורת על ההתנהלות בהר הבית. "ישראל רוצה לחלק את מסגד אל אקצה בין היהודים והמוסלמים", טען. "ירושלים היא קו אדום ולא נאפשר לגעת בה".

מדינה יהודית - הצדקה לדאע"ש

בעיתון הערבי ביקשו להתנער מהדיווחים בישראל שלפיהם יושב ראש הרשות הפלסטינית נראה עייף וכבוי. לטענת העורכים, הריאיון התנהלת באווירה נינוחה ואבו מאזן הפגין רוגע וידע רב.

במסגרת דבריו, התייחס יו"ר הרשות גם לדרישת נתניהו להכרה במדינת ישראל כמדינה יהודית ואף טען כי הרעיון עלול להוביל למלחמה דתית. "אם ישראל רוצה להיות מדינה יהודית הרי שישנה הצדקה לארגון דאע"ש ולקיצונים אחרים במזרח התיכון שרוצים להקים מדינה אסלאמית בסוריה, מצרים ועזה", אמר.