אסון שני בתוך שבועיים במהלך עלייה לרגל של מוסלמים לסעודיה: לפחות 717 בני אדם נהרגו וכ-800 נפצעו היום (חמישי) במינא, סמוך למכה, לשם הגיעו מאות אלפים כדי להתכונן לעלות לרגל במהלך חג הקורבן (עיד אל אדחא).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדוחק הרב גרם להמונים לרמוס אחד את השני - מה שהוביל לתוצאות הקשות. צוותי הצלה ורפואה הוזעקו למקום והחלו לטפל בפצועים הרבים. בתמונות מזירת האסון נראות עשרות אלונקות ועליהן גופות של מתפללים.

חג העיד אל-אדחא נחשב ליום המסוכן ביותר במהלך העלייה לרגל, כי מספר עצום של מתפללים מנסה לבצע טקסים רבים באותו הזמן במקום אחד.

צוותי הצלה מטפלים בפצועים (צילום: משרד ההגנה הסעודי)
צוותי הצלה מטפלים בפצועים | צילום: משרד ההגנה הסעודי

זה האסון השני בתוך שבועיים שבו נהרגים עולי רגל מוסלמים בסעודיה. ב-11 בספטמבר נהרגו 111 בני אדם ויותר מ-180 נפצעו בעקבות נפילת עגורן בכעבה שבעיר מכה - האבן הענקית שאותה סובבים עולי הרגל. רוחות חזקות שנשבו במקום הן הובילו לתאונה הקטלנית.

במהלך החודש מגיעים למכה מאות אלפי מוסלמים כדי לקיים את מצוות החאג' - העלייה לרגל שבמהלכה מקיפים המתפללים את הכעבה.

בשנה האחרונה הגבילו השלטונות הסעודים את הכניסה למתחם בשל השיפוצים הנערכים בו. מינא היא האזור שבו מתרכזים רבים מעולי הרגל ובו מוקמים אוהלים ממוזגים עבור המאמינים שמשתתפים מדי שנה גם בטקס זריקת אבנים שמדמה את סקילת השטן וגובה חייהם של רבים. האסון היום, הוא החמור ביותר מאז 1990, אז נהרגו 1,426 עולי רגל במהלך טקס סקילת השטן בתוך מנהרה סמוך למכה.