חמינאי לא מתרגש מהאיומים (צילום: רויטרס, חדשות)
המדריך של חמינאי (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי החתימה על הסכם הגרעין - האירנים חוזרים לאיומים המוכרים: האייתולה עלי חמניאי התפנה לאחרונה בכדי להוציא לאור "מדריך" חדש בו הוא מציג את האופן שלטענתו ניתן להביא לחיסולה של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בספרו החדש "פלסטין", המנהיג הרוחני העליון של אירן מציג לעולם את משנתו בנוגע לדרך שבאמצעותה ניתן להביא להפלתה של המדינה הציונית כלשונו. במשך כל שנותיו, המשטר האירני סירב לחשוף את חלקו במאבק באויב הציוני, אך מהמדריך של חמינאי עולה כי סופה של ישראל יגיע שלא בפעילות ישירה של חיילים אירנים אלא על ידי שליחים אחרים.

חמינאי מסביר ביותר מ-400 עמודים כי יש ליצור את מה שכינה כ"מצור ההתשה" על מדינת ישראל. לדבריו יש לעשות זאת על ידי ארגון דמוי חיזבאללה בגדה המערבית, שיעייף את ישראל ובנות בריתה. בשלב זה המערב צפוי להבין לטענת חמינאי שתמיכה בפרויקט הציוני היא עניין יקר למדי והוא יפסיק את הזרמת הכספים.

בהמשך טען חמינאי כי אזרחי ישראל צפויים להתעייף מההתשה הבלתי פוסקת - ואז, לאחר קבלת מנדט של האו"ם למשך שנתיים, ייערך משאל עם בישראל. המשאל יכלול את מקצת היהודים שיישארו בה ואת הפלסטינים בגדה ובתפוצות. בתום המשאל - תוקם לבסוף מדינה אחת שהציונים לא ישלטו בה.