הספינה שהותקפה וטבעה בעומאן (צילום: חדשות)
הספינה שהותקפה וטבעה בעומאן | צילום: חדשות

מכלית שנשאה כ-75 אלף טון של נפט והותקפה הבוקר במפרץ עומאן - טבעה, כך דווח היום (חמישי) בכלי התקשורת באירן. מוקדם יותר הבוקר דווח על על 2 מכליות נפט שהותקפו באזור. הפרטים על הדיווח טרם אומתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

דובר משרד החוץ האירני התייחס לתקרית וכינה אותה "מחשידה". לדברי מקור אירני נוסף, הדיווחים על התקיפה הגיעו במהלך פגישה של ראש ממשלת יפן עם המנהיג העליון של אירן עלי חמינאי. בעקבות הדיווחים, הצי הבריטי שמוצב באזור ביקש מהצדדים לגלות איפוק.

גורם אירני רשמי עידכן כי האש שפרצה על המכלית הנוספת שהופצצה - הופסקה לחלוטין, והוסיף כי כל 21 אנשי הצוות שהיו על הספינה יוכלו לחזור אליה לאחר השלמת כלל הבדיקות הביטחוניות הנדרשות.

לפני חודש בדיוק שר האנרגיה הסעודי אישר ששני משלוחי נפט מערב הסעודית הותקפו ב"פעולת חבלה" בשטח הימי של איחוד האמירויות במפרץ הפרסי. לדבריו, אחת המכליות שנפגעו הייתה בדרכה לספק נפט ללקוחות אמריקנים, לא היו נפגעים במקרה. התקרית מתרחשת בצל המתיחות החריפה בין כוחות צבא ארה"ב לאירן במפרץ הפרסי.

לפי הודעה רשמית של סעודיה, מכליות הנפט היו בבעלות חברה סעודית שמוכרת בדרך קבע נפט ללקוחות בארצות הברית. ההודעה צוטטה בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה. לפי הדיווחים, לא היו נפגעים או דליפה של נפט במתקפה. עם זאת, בסעודיה מסרו כי נגרם נזק רב למכליות.

במשרד החוץ הסעודי מסרו בעקבות המקרה, שההתקפה על מכליות הנפט היא "איום מסוכן לביטחון הבין-לאומי ולחופש השייט באזור". סעודיה הביעה תמיכה באיחוד האמירויות על רקע ההתקפה, כך לטענתם, של ספינות הנפט סמוך לנמל פוג'יראט.