"רוצים את הכסף לעניים" (צילום: רויטרס, רויטרס_)
דיווח: הכסף הקטרי הועבר לרצועה | צילום: רויטרס, רויטרס_

השליח הקטרי הגיע הלילה (שני) לרצועת עזה והעביר 30 מיליון דולרים לרצועת עזה, כחלק מיישום ההבנות בין ישראל לחמאס, כך דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים. השליח הקטרי צפוי לפקח על העברת הכספים למטרות שהוגדרו במסגרת ההבנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השליח הקטרי מוחמד אל-אמדי נכנס לשטח הרצועה עם כספי הסיוע וצפוי להיפגש גם עם נציגי ארגון חמאס והג'יהאד האיסלאמי. לפי הדיווחים, אל-אמדי מביא עמו את 30 מיליון הדולרים כשחלק מהסכום אמור לעבור ישירות לחמאס וחלק אחר לפרויקטים של האו"ם בתיווכו של שליח האו"ם לרצועת עזה ניקולאי מלדנוב.

העברת הכסף מתווספת לשורת הקלות כלכליות ברצועת עזה, הסרת מגבלות על הכנסת סחורות, הרחבת שטח הדייג וגם הכנסת דלק לתפעול תחנת הכוח ברצועה.

חזרה לשגרה? מעברי הסחורות ומרחב הדייג בעזה נפתחו מחדש

אתמול הוחלט בצה"ל לפתוח מחדש את מעברי הסחורות לרצועת עזה. הצעד מגיע לאחר שבשבוע שעבר נפתח מחדש מרחב הדיג של הרצועה, כחלק מהמאמצים של ישראל למנוע הידרדרות הומניטרית בעזה.

בהודעה שהעבירה מפקדת תיאום פעולות הממשלה בשטחים נאמר כי המעברים ארז וכרם שלום יפתחו ויעבדו כסדרם, "זאת בהתאם לשעות הפעילות הקבועות". המעברים, כמו גם מרחב הדיג, נסגרו לחלוטין בסבב הלחימה האחרון שהסתיים לפני שבוע. מהמתפ"ש נמסר ש"הצעד הינו חלק מהמדיניות האזרחית למניעת הדרדרות ומתוך מדיניות המבדילה בין טרור לאוכלוסייה בלתי מעורבת".

לקראת פתיחת מרחב הדיג הבהירו בצה"ל כי מימוש הצעד מותנה בכך שהדייגים בעזה יכבדו את ההסכמות שהושגו. בהודעה הודגש כי לא תתאפשר חריגה מהטווחים שסוכמו, וכל חריגה של הדייגים בעזה תטופל בהתאם על ידי כוחות הביטחון של ישראל.