נמל התעופה בסעודיה (צילום: גוגל מפות, חדשות)
נמל התעופה אבהה בסעודיה | צילום: גוגל מפות, חדשות

26 בני אדם נפצעו במתקפה של המורדים החות'ים על נמל התעופה הבינלאומי באבהה, דרום סעודיה, כך דיווחה היום (רביעי) סוכנות הידיעות הרשמית של הממלכה. לפי הקואליציה בהובלת סעודיה, במתקפה שוגר לפחות טיל שיוט אחד לעבר נמל התעופה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקואליציה מסרה כי בכוונתה להגיב לירי "בעוצמה". לפי הודעת הקואליציה, שנמסרה דרך ערוץ אל-ערביה, הטיל פגע באולם הנחיתות של נמל התעופה וגרם לנזק למבנה. עוד דווח כי שלוש נשים ושני ילדים היו בין הנפגעים.

המתקפה מגיעה יממה אחרי שסעודיה מסרה כי יירטה שני כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"ם) של ארגון המורדים התימני הנתמך בידי אירן. בסוכנות הידיעות הרשמית SPA דווח כי מערכות ההגנה האווירית של חיל האוויר הסעודי יירטו את הכטב"מים שכוונו לעבר ח'מיס מושייט שבדרום-מערב המדינה. לטענת המורדים הם ניסו לפגוע בבסיס חיל האוויר המלך חאליד הסמוך לעיר.

מורדים חות'ים, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מורדים חות'ים, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בשבועות האחרונים נרשמה התרחבות של התקיפות האוויריות מצד הקואליציה בהובלת סעודיה על בסיסי החות'ים במחוז חג'ג' שבצפון תימן. בתגובה המורדים הגבירו את שיגורי הכטב"מים והטילים נגד הממלכה בצל המתיחות בין אירן השיעית לארה"ב, שנחשבת לבת בריתה המרכזית של סעודיה.

בחודש שעבר חיל האוויר הסעודי הפיל כטב"ם של החות'ים שהיה חמוש בפצצות ושנועד לפגוע בנמל התעופה הבינלאומי בג'יזאן, סמוך לגבול עם תימן. כמו כן, שתי תחנות שאיבת נפט בסעודיה הותקפו על-ידי כטב"מים חות'יים ואספקת הנפט שובשה קלות.

במרס 2015 הקואליציה בהובלת סעודיה התערבה במתיחות הפנימית בתימן תוך שהיא תומכת בנשיא עבד רבו מנסור האדי, אותו ניסו החות'ים להדיח. מאז הסכסוך הפנימי במדינת החוף הביא למותם של עשרות אלפי בני אדם, רבים מהם אזרחים, והצית את מה שהאו"ם מתאר כמשבר ההומניטרי החמור ביותר בעולם, עם 24.1 מיליון בני אדם – יותר משני שלישים של האוכלוסייה, שזקוקים לסיוע.