אוהד נבון הגיע למרוקו כחלק מהטיול הגדול שאחרי השירות הצבאי, בכדי לסגור מעגל ולראות את בית הוריו בעיר מרקש. במהלך הסיור, נעצר אוהד כשכל חטאו היה שתיעד את הביקור המרגש. בריאיון לחמש עם רפי רשף סיפר: "שמו אותי בתא מעצר עם עבריינים, חשבו שאני עיתונאי מישראל". צפו בריאיון המלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אוהד תיאר את הרגעים בהם צילם בעיר מרקש בחיפוש אחר בית אביו: "החיפוש הזכיר את 'חפש את המטמון. מבית הכנסת לרחובות של השכונה היהודית. הגעתי לבית וראיתי שהוא הרוס. סיפרתי למצלמה על התחושות ואז אחד השוטרים חשב שצילמתי אותו וטען שאני עיתונאי".

לאחר שהשוטר בדק את הדרכון של אוהד, שמנהל את הבלוג "אוהד הנווד", וזיהה שהוא ישראלי, החל השוטר לתחקר אותו במשך שעתיים. לאחר מכן הגיע הקצין ששחרר אותו ואמר לו "אני מאמין לך".

מסתבר, שהשחרור היה קצר במיוחד. לאחר זמן קצר הגיעו 4 אופנועים של המשטרה המקומית ובאמצע הרחוב ניגשו לאוהד. הם ביקשו ממנו להגיע איתם לתחנת המשטרה בטענה שהמפקד שלהם מעוניין לפגוש אותו. "שמו אותי בתא מעצר יחד עם עוד 5 עבריינים", תיאר. "הם ידעו שאני ישראלי, הם דיברו על זה".

אוהד הוסיף בריאיון: "מאוד חששתי שזה יעכב אותי, שיקחו לי את המצלמה, אבל השוטרים היו די נחמדים. לא פחדתי ממעצר ארוך". לאחר מספר שעות המפקד זימן אותו לתשאול נוסף ואז שחרר אותו. "יצאתי בתחושה שהמדינה היא עם משטר טוב, רציני, לא משחרר תמורת שוחד. זאת הייתה חוויה טובה", אמר.