היה על הכוונת? נסראללה (צילום: רויטרס, חדשות)
חסן נסראללה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מזכ"ל חיזבאללה במסר נחרץ ומתגרה: בנאום לרגל יום השנה לייסוד תנועת הצופים של הארגון אמר הערב (שני) חסן נסראללה כי הוא "נוטה לפסול על הסף את האפשרות שישראל תפתח במלחמה נגד לבנון". נסראללה הוסיף ועקץ: "חלפו הימים שבהם ישראל מסוגלת להכריע מלחמה מהאוויר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נסראללה טען כי צה"ל "יצטרך לבצע מהלך קרקעי, ולפי דברים רבים שנאמרו, הצבא הישראלי אינו מוכן לכך". עם זאת, המזכ"ל הכחיש באופן נחרץ דיווח שפורסם אתמול בעיתון כוויתי על כך שקרא לארגונו להיערך למלחמה.

אתמול צוטט נסראללה בעיתון "א-ראי" באומרו כי "הסיכוי למלחמה עם ישראל בקיץ גבוה. ייתכן שאני לא אשאר ביניכם זמן רב וייתכן שאיתי ייהרגו מפקדים נוספים מהדרג הראשון". עוד נטען כי אמר למפקדים בארגון שישראל עשויה להצליח לחסל בכירים בארגון, אולם זה לא יהיה סופו של חיזבאללה, משום שחיזבאללה לא נשען על פרטים אלא הוא חלק מהחברה הלבנונית.

חיזבאללה (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

בחיזבאללה הכחישו כבר אתמול את הפרסום ואמרו כי מדובר ב"המצאה" מצד העיתון הכווייתי. "אם מתפרסם מאמר בעיתון כלשהו זה יכול להיות מבוסס על מידע שגוי", נסראללה אמר הערב בתגובה לפרסום.

"לפני כמה ימים התפרסם מאמר בעיתון כוויתי שעורר הדים בלבנון. מה שהתפרסם שגוי לחלוטין והעיתוי רע. לא אמרתי בשום פורום כי בקיץ צפויה מלחמה עם ישראל. בשום דיון פנימי. גם לא אמרתי מעולם שהדרג הראשון יהרג והדרג השני יתפוס את מקומו. שהעיתון הכוויתי יהפוך את הכותב שאיני מכיר אותו לתסריטאי".