כמעט שנה לאחר ששוחחרה העיר מוסול מידי ארגון דאע"ש, הגיעה אתמול (שבת) לעיר השחקנית והכוכבת אנג'לינה ג'ולי - המשמשת גם שליחה מיוחדת של נציבות האו"ם לפליטים. ג'ולי נפגשה עם משפחות שנותרו בעיר ואיבדו בה את קרוביהם ואת רכושם. בדברים שאמרה במהלך ביקורה קראה לזרז את תהליך השיקום של העיר: "האנשים האלה איבדו הכל וסבלו טראומה ואובדן שאין כדוגמתו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אלה ממדי ההרס הנוראיים ביותר שראיתי בכל שנותיי בנציבות האו"ם לפליטים", אמרה ג'ולי בהצהרה שמסרה מתוך ההריסות. על התושבים האמיצים אמר: "הם מתקיימים כאן לבדם עם סיוע מועט מדי, כמעט אפסי. הם בונים מחדש בידיהם החשופות, הם מזיזים את ההריסות בידיהם החשופות".

העיר מוסול בצפון עירק היתה תחת כיבוש דאע"ש במשך שלוש שנים, במהלכן נמלטו ממנה 900,000 בני אדם. באו"ם ציינו כי החיים ברוב חלקי העיר כבר חזרו למסלולם ותושבים שברחו למחנות מעבר מסביב לעיר שבו אליה.

עם זאת, העיר העתיקה של מוסול ספגה את ההרס הקשה ביותר במהלך העימותים - והשיקום בעיר מתעכב. ג'ולי הוסיפה: "יש פה אנשים נואשים שאין להם תרופות עבור ילדיהם או מים זורמים. אני מקווה שתהיה מחויבות עולמית לשיקול וייצוב העיר כולה - אני קוראת לקהילה הבינ"ל לא לשכוח את מוסול".