פרטים חדשים על החיסול במלזיה: בתיק העבודות של המהנדס, ד"ר פאדי אלבטש, שנמצא היום (שבת) נחשפים מאמרים טכנולוגיים שכתב בסוף שנת 2014, שעוסקים בהנעה אלטרנטיבית של כטב"מים (כלי טיס בלתי מאויש), ובמשדרי FM שמסייעים לשלוט בכטב"מים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל, על רקע החיסול של אלבטש, פרשן המקורב לחמאס מבקר את התנהלות הארגון - שלטענתו צריך להצמיד אבטחה לכל אותם מדענים של הארגון שנמצאים בחו"ל ולשקול להשיב לישראל באותה מטבע - כלומר פיגועי חוץ במקומות שבולטים בנוכחות ישראלית.

זירת החיסול במלזיה (ארכיון) (צילום: חדשות)
תכנן לעזוב את מלזיה | צילום: חדשות

בחמאס אישרו מוקדם יותר שד"ר פאדי אלבטש, המהנדס שעל פי הדיווחים חוסל במלזיה, הוא איש הארגון. אלבטש התמחה באלקטרוניקה, אנרגיה חלופית וכלי טיס בלתי מאוישים ואת רוב לימודיו השלים באוניברסיטה בעזה.

בחמאס גינו בחריפות את חיסולו של אלבטש. בארגון הטרור האשימו את "הידיים הבוגדניות של האויב" שהרגו את "המלומד הפלסטיני שפעל למען המטרה הפלסטינית". בעזה דורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה אודות מותו של אלבטש בזריזות לפני שהמחסלים יצליחו להימלט מהמדינה.

אל-בטש שחוסל במלזיה (צילום: רויטרס)
אלבטש שימש כאימאם במסגד שמחוצה לו שחוסל | צילום: רויטרס

בתוך כך, סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זאהיד, אמר מוקדם יותר כי החשודים בירי הבוקר מחוץ למסגד, היו בעלי זהות אירופית והיו מקושרים לסוכנויות ביון בינלאמיות. בנוסף אמר זאהיד כי למהנדס הפלסטיני היה קשר לסוכנויות מודיעין והוא פעל למען ארגונים פרו פלסטינים. זאהיד ציין כי הקורבן "עשוי היה להוות איום עבור אויבי פלסטין".

מוחמד אלבטש, אביו של המהנדס הפלסטיני שחוסל במלזיה, האשים בטלוויזיה המלזית את המוסד הישראלי בחיסול בנו, ולמרות שחמאס אישר שהוא איש חמאס אביו אמר כי "הוא לא היה איש צבא אלא אדם משכיל - הם ראו בו איום".

"אנחנו מטילים את האחריות לחיסול בני, פאדי, על המוסד הישראלי", אמר אביו מוקדם יותר וקרא לממשלת מלזיה לחקור את נסיבות המקרה. "הוא לא היה איש צבא ולא כלום, אלא רק אדם משכיל ביותר בתחום הנדסה אלקטרונית והנדסת חשמל והם ראו בו איום", סיכם האב. לדברי המשפחה, אלבטש תכנן לעזוב את מלזיה ביום ראשון הקרוב כדי לעמוד בראש ועידה מדעית בינלאומית בנושא אנרגיה בטורקיה.

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר