12 שנים לחטיפת שליט - חומרים חדשים נחשפים: ארגון הטרור חמאס מפרסם היום (שני) סרטונים חדשים ותמונות מתקופת השבי של גלעד שליט. בפרסום החדש חמאס שב וחוגג את התכנון שהוביל לחטיפה המוצלחת של שליט ולשחרור של 1,027 אסירים - בהם טרוריסטים רבים עם דם על הידיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום מציינים 12 שנים לחטיפתו של שליט, שישב חמש שנים בשבי ארגון הטרור עד ששוחרר ב-2011. בתמונות, שחלקן לא פורסמו עד כה, נראה שליט שותה קפה ומים וצופה בטלוויזיה לצד שוביו - אנשי "יחידת הצללים" של חמאס.

כך נראה שליט בשבי חמאס (צילום: חדשות)
כך נראה שליט בשבי חמאס | צילום: חדשות

לוחמים רבים מהיחידה נהרגו לאחר ששליט כבר שוחרר, חלקם בתקיפות של צה"ל וחלקם בקריסת מנהרות בשטח רצועת עזה.

שליט שותה קפה בשבי (צילום: חדשות)
שליט שותה קפה בשבי | צילום: חדשות

בסרטון ובאתר שפרסם ארגון חמאס היום נכתב: "גדודי עז א-דין אל קסאם הבינו שהם צריכים לחטוף חייל כדי לשחרר אסירים ואסירות מכלא הכיבוש. הם חיפשו ובסוף מצאו מקום, עקבו אחריו, חטפו את גלעד שליט".

12 שנים לחטיפה (צילום: חדשות)
12 שנים לחטיפה | צילום: חדשות

הפעם האחרונה בה הפיץ חמאס חומרים חדשים מתקופת השבי של שליט הייתה בחודש ינואר: בתמונות שהופצו אז נראה שליט לצד חמושים ויושב ליד דגל חמאס: באחד התצלומים הוא נראה עומד, כשלראשו כובע, ומצבו הגופני טוב. בתמונות שהופצו בטוויטר תייגו בחמאס את "יחידת הצללים", שרבים מבכיריה חוסלו או נהרגו.

בחודש נובמבר 2017 הופץ סרטון נוסף של שליט בשבי. שליט נראה בסרטון במספר רגעים יחד עם שוביו, כשהם יושבים מסביבו חמושים ובמדים צבאיים. בתיעוד ניתן לראות את שליט בחולצה עמה שוחרר מהשבי באוקטובר 2011. בקטע אחר הוא נראה כשהוא מקבל שתייה מידי אחד משוביו.

סרטון קודם שפרסם חמאס והציג את שליט בשבי פורסם בינואר 2016: באותו סרטון הוצג שליט ביחד עם כל חמשת שוביו בסיטואציות שונות מתוך חיי היום-יום בשבי.

באחד מהקטעים נראה החייל החטוף כשהוא יושב על הרצפה ואחד מחמשת שוביו מגיש לו קפה. בהמשך הוא נראה אוכל ושותה ביחד עם השומרים, מצב רוחו נראה מרומם והוא מחויך. בחדר האטום למראה ניצבים מספר מזרונים שבהם בילו שליט ושוביו את הלילה.

למרות הדיווחים על כך שבמשך כל תקופת השבי הוחזק שליט בבונקר מתחת לאדמה, בקטע יוצא דופן שפורסם אז (ב-2016) נראה שליט כשהוא הופך בשר מעל מנגל במה שנראה כמו חצר או מרפסת חיצונית. גם בתיעוד הזה הוא נראה במצב רוח טוב, אך רזה מאוד. בקטע אחר נראה שליט כשהוא צופה בטלוויזיה.