מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שני) לראשונה למתקפת הטילים האירנית על ישראל והתגובה הנרחבת של חיל האוויר בתקיפות בסוריה. נסראללה טען כי בניגוד להצהרות הישראליות לא פחות מ-55 טילים שוגרו לעבר הגולן הישראלי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נסראללה טען כי התקיפה הנרחבת נגד ישראל הייתה בתגובה למדיניות התוקפנית של ישראל בסוריה. "מדובר בתחילתו של שלב חדשה בלחימה", אמר נסראללה.

מזכ"ל החיזבאללה אמר כי חיל האוויר הישראלי הפציץ עמדות ריקות ולא גרמו לנזק משמעותי ושיבח את הפעולה של מערכות ההגנה האווירית הסוריות: מערכות הנ"מ בסוריה פעלו באופן הרואי ופגעו בטילים הישראליים".

יירוט רקטה ששוגרה מסוריה לרמת הגולן (צילום: חדשות)
יירוט אחת הרקטות ששוגרו מסוריה | צילום: חדשות

נסראללה ניסה להעביר מסר לישראל לפיו תקיפות ישראליות נוספות בסוריה יביאו להבא תגובה הולמת. "סוריה ובעלות בריתה מוכנות להגיב במלוא העוצמה על מנת להגן על אדמת סוריה", אמר.

מנהיג ארגון החיזבאללה התייחס גם להפגנות האלימות ברצועת עזה ולתגובה "האכזרית", לדבריו של צה"ל סמוך לגדר. "מגנה בחריפות את הטבח האכזרי שביצע הכיבוש הישראלי נגד אזרחים פלסטינים לא חמושים", אמר. "אזרחים שמימשו את זכותם הלאומית להגן על חירותם ועצמאותם, לשוב לארצם ולבנות את מדינתם העצמאית עם ירושלים כבירתה".