כוחות צה"ל בגבול ישראל-סוריהטראמפ, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
בסמוך לגבול: נ"מ סורי התפרס מחדש | צילום: רויטרס, חדשות

הצבא הסורי תגבר באופן משמעותי את מערכות הנ"מ בסמוך לגבול עם ישראל, כך דיווחה היום (שלישי) סוכנות הידיעות רויטרס. מפקד בכיר בצבא אסד הודיע כי מערכות הגנה נוספות צפויות להתפרש בימים הקרובים בשטח הגולן הסורי - במטרה להקשות חופש הפעולה של חיל האוויר הישראלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצבא של המשטר הסורי הציב בימים האחרונים מערכות הגנה רוסיות בסמוך לגבול במטרה "לחדש את ההגנות האוויריות נגד ישראל בקו הראשון", כך לפי הדיווח שהעביר אותו מפקד צבאי, שאינו בעל אזרחות סורית, לסוכנות הידיעות רויטרס.

ישראל ורוסיה לא מתואמות צבאית בסוריה ומלחמת האזרחים במדינה תסתיים תוך שנה לכל היותר - כך אמר הנשיא בשאר אל-אסד בריאיון שפורסם ביום שבת בעיתון הבריטי "מייל און סאנדיי". בריאיון הודה הנשיא הסורי לרוסיה על התמיכה שהיא מעניקה לו והכחיש שוב תיאום כלשהו בין מוסקבה לירושלים, האשים את המערב בתמיכה בטרור ובשפיכות הדמים המתחוללת בסוריה זה 7 שנים, והפציר בכל הכוחות שאינם של רוסיה ואירן - לסגת מארצו מוקדם ככל האפשר.

"סוריה היא מדינה מאוד עצמאית מבחינה פוליטית. אנחנו דואגים לאינטרסים שלנו - ואנחנו לא בובות של אף אחד", ציין אסד. "רוסיה נלחמת למען החוק הבינלאומי, הערכים שלהם הם לא התערבות או כפייה – הם אף פעם לא ניסו להכתיב לנו דברים גם אם היו בינינו חילוקי דעות, וזה הגיוני שיהיו כאלה בזמן מלחמה. ההחלטות לגבי מה קורה בסוריה - הם של סוריה בלבד", טען הנשיא הסורי.

איך הגיבה סוריה להצעה? (צילום: חדשות)
מחזק אחיזה ברמת הגולן, אסד | צילום: חדשות

"רוסיה לעולם לא תיאמה נגד סוריה – פוליטית או צבאית", הוסיף אסד. "איך הם יכולים לתמוך בצבא הסורי ובמקביל לייצר תיאום עם האויבים כדי להרוס את הצבא שלנו? הם לא ידעו על המטרות לפני המתקפות".  כשנשאל מדוע מוסקבה לא מספקת לצבא סוריה את מערכת ההגנה האווירית המתקדמת S-300, השיב אסד כי מדובר "בנושא צבאי ועל כן הוא מנוע מלהתייחס לכך".