החיסול של בכיר החמאס במלזיה: סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זאהיד, אמר היום (שבת) כי החשודים בירי בפאדי אלבטש היום בבוקר מחוץ למסגד, היו בעלי זהות אירופית והיו מקושרים לסוכנויות ביון בינלאמיות. בנוסף אמר סגן ראש הממשלה כי למהנדס הפלסטיני היה קשר לסוכנויות מודיעין והוא פעל למען ארגונים פרו פלסטינים. זאהיד ציין כי הקורבן "עשוי היה להוות איום עבור אויבי פלסטין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוחמד אלבטש, אביו של המהנדס הפלסטיני שחוסל במלזיה, האשים בטלוויזיה המלזית את המוסד הישראלי בחיסול בנו, ולמרות שחמאס אישר שהוא איש חמאס אביו אמר כי "הוא לא היה איש צבא אלא אדם משכיל - הם ראו בו איום".

"אנחנו מטילים את האחריות לחיסול בני, פאדי, על המוסד הישראלי", אמר אביו מוקדם יותר וקרא לממשלת מלזיה לחקור את נסיבות המקרה. "הוא לא היה איש צבא ולא כלום, אלא רק אדם משכיל ביותר בתחום הנדסה אלקטרונית והנדסת חשמל והם ראו בו איום", סיכם האב. לדברי המשפחה, אל בטאש תכנן לעזוב את מלזיה ביום ראשון הקרוב כדי לעמוד בראש ועידה מדעית בינלאומית בנושא אנרגיה בטורקיה.

אביו של מוחמד אלבטש מהנדס חמאס שחוסל במלזיה
אביו של אלבטש: "מאשים את המוסד" | צילום:

חמאס אישר מוקדם יותר שד"ר פאדי אלבטש, המהנדס שעל פי הדיווחים חוסל במלזיה הוא איש הארגון. אלבטש התמחה באלקטרוניקה, אנרגיה חלופית וכלי טייס בלתי מאוישים ואת רוב לימודיו השלים באוניברסיטה בעזה.

זירת החיסול במלזיה (ארכיון) (צילום: חדשות)
תכנן לעזוב את מלזיה | צילום: חדשות

בחמאס גינו בחריפות את חיסולו של אלבטש. בארגון הטרור האשימו את "הידיים הבוגדניות של האויב" שהרגו את "המלומד הפלסטיני שפעל למען המטרה הפלסטינית". בעזה דורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה אודות מותו של אלבטש בזריזות לפני שהמחסלים יצליחו להימלט מהמדינה.