ארגון החיזבאללה מצא לעצמו דרך לעשות שימוש ברשתות החברתיות, לא רק כשופר תעמולה אלא גם כדי להיבנות צבאית. בניסיון להתגבר על סנקציות כלכליות שהוטלו בשנים האחרונות על בנקים ששימשו את הארגון להעברת כספים, מנצל חיזבאללה את רשת הפייסבוק ומפרסם מספר טלפון לתרומות, ללא מספר חשבון בנק. תחקירנית ארגון "שורת הדין" בדקה איך עובדת השיטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

בלבנון נסראללה איים בחודשים האחרונים על בנקים שיצייתו לסנקציות הכלכליות שהטילה ארצות הברית. "יש בנקים בלבנון שהלכו רחוק, הם הפכו ליותר אמריקנים מהאמריקנים", אמר מזכ"ל חיזבאללה בתקשורת המקומית. "אנו מסרבים למתקפה הזאת ולא מוכנים להסכים לה!", הוסיף.

הבעיה הגדולה הייתה ונותרה בהעברת כספים מחוץ ללבנון. התחקירנית של ארגון "שורת הדין" הישראלי ביקשה לברר כיצד עובדת שיטת איסוף התרומות הטלפונית. "שכנתי אמרה לי שישנו פרויקט 'אספקת ציוד ללוחם', ואני רוצה לתרום", אמרה התחקירנית למוקד גיוס הכספים בחיזבאללה. "לא מצוין מספר חשבון בנק ולא שום מיידע שיסייע לתרום", אמרה. במוקד השיבו: "יקירתי, אם נעביר כספים דרך הבנקים יאשימו אותנו בטרור".

במוקד מציעים לתורם הפוטנציאלי שתי אפשרויות לסייע: "אם יש לך מישהו שיכול לנסוע מטעמך", אומרים במוקד הטלפוני, "כי הבנקים אינם מאשרים את ההעברה דרכם. צריך שמישהו ינסע מטעמך לביירות". ולמי שלא מגיע לביירות, מציע החיזבאללה את שירות העברת הכספים הדיסקרטי: "ווסטרן יוניון", שמאפשר העברת כספים ללא חשבון בנק.

עו"ד ניצה דרשן לייטנר, מנכ"לית "שורת הדין" מסבירה כי הארגון מתכוון לפנות ל"ווסטרן יוניון" ולהתרות בהם כי הם חושפים עצמם להליכים פליליים כמי שמסייעים לטרור וגם לתביעות של קורבנות טרור במאות מיליוני דולרים.