הריסות, סוריה, (צילום: רויטרס)
בישראל סירבו להתייחס לדיווח | צילום: רויטרס

האם ישראל פעלה שוב מעבר לגבול? בכלי תקשורת ערבים דווח הערב (שלישי) כי שיירת נשק של חיזבאללה הותקפה מהאוויר. על פי דיווחים, מערכות מכ"מ ומערכות נגד מטוסים הושמדו. עד כה לא נמסר על הרוגים או נפגעים בתקיפה, וגורמים רשמיים בישראל סירבו להתייחס לפרטים בעוד הארגון השיעי, מהיר להכחיש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח, שטרם זכה כאמור לאישור, פורסם לראשונה בסוכנות הידיעות של האופוזיציה הסורית "Step" וכן באחת מתחנות האופוזיציה. על פי המידע הראשוני, מדובר בשיירת נשק שנסעה באזור אנג'אר בגבול סוריה-לבנון, בדרכה לידי חיזבאללה.

זמן קצר לאחר מכן, פרסם חיזבאללה הכחשה לדיווחים בתחנת הטלוויזיה של הארגון ״אלמנאר״. חשוב לציין שגם בתקיפות עבר דאג הארגון להכחיש את הדיווחים על תקיפת חיל האוויר וזאת למרות שהדיווחים אושרו בדיעבד על ידי מקורות יודעי דבר.

תקיפה בסוריה, ארכיון (צילום: רונן סולומון, מודיעין חדשותי)
ארכיון | צילום: רונן סולומון, מודיעין חדשותי

באתרי האופוזיציה הסורית נכתב: "חיל האוויר הישראלי ביצע לפנות ערב מספר תקיפות נגד מוצבים של חיזבאללה סמוך לגבול סוריה-לבנון. על פי דיווחים מהשטח התקיפה אירעה במהלך יציאת שיירה של חיזבאללה מהאזור, ככל הנראה לעבר לבנון. עד כה לא נמסר על הרוגים או נפגעים בתקיפה". 

"יש לישראל עליונות מודיעינית ואווירית" (צילום: רויטרס, חדשות)
לא ידוע על נפגעים בשלב זה | צילום: רויטרס, חדשות

בחודש אפריל התייחס באופן חריג ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעילות נגד שיירות הנשק של חיזבאללה: בביקור בתרגיל של חטיבת צנחנים בגולן הודה רה"מ כי ישראל מסכלת העברה של "נשק שובר שוויון" לחיזבאללה.

"אנחנו גאים על כך שבכל המזרח התיכון הסוער, הרוגש והקופצני הזה, הצלחנו לשמור על שקט יחסי במדינת ישראל ועל ביטחון יחסי", אמר נתניהו במפגש עם החיילים. "אנחנו פועלים כשאנחנו צריכים לפעול, כולל כאן, מעבר לגבול, בעשרות התקפות, למנוע מחיזבאללה נשק שובר שוויון. אנחנו פועלים גם בחזיתות אחרות בקרוב וברחוק, אבל אנחנו עושים את זה באופן מושכל", סיכם.