יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
אבו מאזן - יו"ר הרשות הפלסטינית | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה הגיש היום (רביעי) את התפטרותו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, כך על פי דיווחים בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. למרות שהדיווח מצוטט גם בכלי התקשורת הפלסטינית, דוברו של אבו-מאזן, נביל אבו-רודנייה הכחיש את הדברים בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים ביממה האחרונה, אבו-מאזן הודיע למנהיגי הפתח כי הממשלה הנוכחית, זו שנוצרה לפני שנה אחרי הסכם פיוס עם החמאס, הוכיחה את עצמה כלא יעילה. על פי הפרסום, אבו מאזן ציין את כישלון מאמצי השיקום של רצועת עזה וההשפעה על הנעשה ברצועה כסיבות המרכזיות.

דובר החמאס סמי אבו זוהרי דחה את פיזור ממשלת הפיוס ואמר לסוכנות הצרפתית כי "חמאס דוחה כל שינויים חד צדדים בממשל מבלי להגיע להסכמה עם כל הצדדים. אף אחד לא אמר לנו שום דבר על החלטה לשינוי ואיש לא התייעץ אתנו על שינויים בממשלת האחדות. תנועת פתח פעלה לבדה".

 דבריו של פעיל החמאס הבכיר מגיעים לאחר שאמש דווח שברמאללה לא מעוניינים להמשיך את שיתוף הפעולה עם החמאס, זאת על רקע הנתק היחסי שנרשם בין שני המחנות בשנה החולפת והקושי שלהם לתפקד בצוותא.

ראש הממשלה המכהן. ראמי חמדאללה (צילום: רויטרס)
ראמי חמדללה - ראש הממשלה הפלסטינית | צילום: רויטרס

ההודעה והכחשתה, מגיעים כשנה לאחר שהפתח והחמאס הכריזו על האחדות - שנועדה לשים סוף לשבע שנים של סכסוך פוליטי בין הפלגים הפלסטינים. הממשלה הזו הייתה אמורה להוביל לבחירות כלליות ברשות, שלא נערכו מאז שנת 2006.

בשנה החולפת טענו בחמאס שהרשות לא עמדה בהתחייבות שלה כלפי תושבי הרצועה ושאנשי הארגון כמעט ולא קיבלו משכורות בזמן הזה. מנגד ברמאללה זעמו על המו"מ העקיף שניהל חמאס מול ישראל על הפסקת אש, מבלי להתחשב או לערב את ראשי הפתח.