ההרס ברצועה, ארכיון
ההרס ברצועה, ארכיון | צילום:

קטאר ממשיכה לסייע במאמצי השיקום של רצועת עזה לאחר מבצע צוק איתן - כך אומר היום (שבת) מוחמד אל חמדי, יו"ר הוועדה הקטארית שהוקמה לטיפול בנושא. "תהליך הבנייה מחדש מתקדם בקצב טוב מאוד, חומרי הבנייה נשלחים לעזה בכל יום ללא כל הפרעה", אמר הבכיר הקטארי לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הבכיר הקטארי, לאחרונה נחתמו הסכמים לבנייה ושיקום של פרויקטים רבים ברחבי רצועת עזה, בעוד אחרים צפויים להיחתם בקרוב. "ישראל אישרה את כל המיזמים שממומנים על ידי קטר ברצועה", הוסיף אל חמדי.

"כך אנו נראים", הרס בעזה (צילום: רויטרס)
רצועת עזה, ארכיון | צילום: רויטרס

הפרויקטים שבהם מסייעים הקטארים מתרכזים בעיקר בתשתיות, בעיקר בבנייה מחדש של כבישים מרכזיים שנפגעו במבצע האחרון בעזה. פרויקט נוסף שנמצא בבנייה הוא קומפלקס של 360 יחידות דיור שנועדו לשכן אסירים לשעבר.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית טוענים כי אלפים בעזה נותרו ללא קורת גג, גם כשנה לאחר המערכה הצבאית. "שלושה עימותים בשש שנים הותירו נזק רב לתשתיות ותושבי רצועת עזה מתקשים בתהליך הבנייה מחדש שלהן", הסבירו ב"מען".

מיד לאחר המבצע בעזה, התחייבו הקטארים לספק מיליארד דולרים לשיקום הרצועה, אך עד כה העבירו רק 10% מהסכום. בישראל מקפידים לעקוב אחר חומרי הבנייה שנכנסים לרצועה, על מנת למנוע בנייה מחדש של המנהרות על ידי פעילי החמאס.