מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם היום (שישי) לרגל ציון יום השנה לחיסול בכירי הארגון בקוניטרה בהם נהרג גם גי'האד מורנייה. במהלך נאומו אמר נסראאלה כי ההאשמות על כך שהארגון אחראי להברחות סמים לישראל הן דרכי הפעולה להילחם נגדם. לגבי ניסיון החיסול שהתרחש בצידון שבוע שעבר אמר "כל הסימנים מורים על כך שישראל ביצעה את ניסיון החיסול נגד איש חמאס בצידון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ההאשמות סחר בסמים שיוחסו לחיזבאללה בתקשורת האמריקנית והבינלאומית בימים האחרונים הן המצאות", כך אמר נסראללה במהלך נאומו בטקס והסביר את סיבה לכך שההאשמות האלה שיקריות לטענתו. "יש לנו עמדה דתית ומוסרית בנושא הזה, אנחנו אוסרים על סחר בסמים".

לאחר מכן בחר נסראללה לדבר על התנגדות לבנון להקמת אמצעי ביטחון ובהם מכשול בנקודות שבהן יש מחלוקת לגבי תוואי הגבול עם ישראל ואמר: "לישראלים אני אומר: עליכם לקחת את האזהרות של לבנון בעניין הגבול במלוא הרצינות". ושלח מסר מאיים לישראל: "אנו עומדים מאחורי המדינה וההתנגדות תישא באחריות המוטלת עליה בעניין זה".

בסיום דבריו התייחס מנהיג הארגון להסכמת לבנון להקרין את סרטו החדש של הבמאי סטיבן ספילברג "העיתון", ואמר כי: "אנו מתנגדים להחלטה לאפשר את הקרנת סרטו החדש של סטיבן ספילברג בלבנון. הסרט אמנם עוסק במלחמת ויטנאם ואין בעיה עם הנושא אבל הבמאי היהודי תרם מיליון דולר לישראל כדי שתהרוג את הילדים שלכם וכדי שתהרוס את בתיכם, במלחמת לבנון השנייה".

נסראללה (ארכיון)
נסראללה (ארכיון) | צילום: רויטרס

כלי התקשורת בלבנון דיווחו בתחילת השבוע על פיצוץ שאירע במכוניתו של בכיר חמאס בעיר צידון שבדרום לבנון. הפיצוץ התרחש בחניית ביתו של הבכיר - אחיו של נציג אוסאמה חמדאן, נציג התנועה במדינה.

בלבנון דיווחו תחילה כי הבכיר חוסל, אך לאחר מספר שעות פורסם כי הוא הועבר לבית החולים בדרום ביירות. על פי מספר דיווחים של עדי ראייה, הפיצוץ ארע עם פתיחת דלת הרכב. בתמונות ששודרו בטלוויזיה המקומית נראה עשן שחור מיתמר מעל הרכב.