מי אמר ששמאל מאמין בהכרח בפשרות ובוויתורים? אצל הפלסטינים, השמאל הוא דווקא זה שעומד בחוד החנית האידיאולוגית, גם הטרוריסטית, נגד ישראל.

הפלגים الفصائل | אוהד חמו בסדרת כתבות על הפלגים הפלסטינים
פרק 3: החזית העממית

החזית העממית מובילה את השמאל הפלסטיני. ומה זה שמאל לתפיסתם? התנגדות לאימפריאליזם, להשתלטות המערבית שאותה מייצגת עבורם ישראל ולכן דינה להימחק מהמפה.

ג'ורג' חבש הקים ב-1967 את הארגון הקומוניסטי שמתנגד עד היום להסכם אוסלו. המזכ"ל היום הוא אחמד סעדאת, אותו אחד ששלח את המתנקש שירה למוות בשר רחבעם זאבי.

אנשי הארגון היו מעורבים במהלך השנים בעשרות פיגועי טרור, בהם לא מעט פיגועי התאבדות. לאורך השנים הם התעקשו לא להכיר בישראל או לקיים כל סוג של יחסי נורמליזציה איתה. עם זאת, לאחרונה הם מביעים נכונות מסויימת ומוגבלת לקבל את רעיון שתי המדינות.

הזרוע הצבאית פעילה בעזה, אך קטנה מאחרות (צילום: רויטרס)
הזרוע הצבאית פעילה בעזה, אך קטנה מאחרות | צילום: רויטרסבסיסי התמיכה בחזית העממית הם במחנות הפליטים - הבולט שבהם הוא מחנה דהיישה שליד בית לחם. בעזה פעילה הזרוע הצבאית שלו, גדודי אבו עלי מוצטפא, אבל זו קטנה בהרבה ביחס לארגוני טרור אחרים.

בחזית העממית טוענים: זה מה שישראל הבטיחה (צילום: רויטרס, חדשות)
שיעורי התמיכה בחזית העממית צנחו | צילום: רויטרס, חדשותהתנועה איבדה בשנים האחרונות מהפופולריות הגבוהה שבה זכתה. שיעורי התמיכה בה ירדו לארבעה אחוזים. מצבו של השמאל גם בצד הזה של הגדר - לא מזהיר.