היעד הבא של חיזבאללה - אסדות הגז של ישראל: בקליפ שפרסם הערב (ראשון) ארגון הטרור הלבנוני, נראית כוונת נעולה על אסדות הגז בים התיכון, ועליהן דגל ישראל. הסרטון מתפרסם על רקע מאמצי ארצות הברית לתווך בין ישראל ללבנון בעניין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הקליפ מבוסס על קטעים מנאומו האחרון של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ביום שישי, בו אמר כי "אם תקפתם אותנו נתקוף, ואם הפגזתם אותנו נפגיז אתכם". עוד נשמע נסראללה מאיים: "אני מבטיח לכם, תוך שעות היא (אסדת הגז) תפסיק לפעול".

ביום חמישי האחרון נפגש מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון בביירות עם נשיא לבנון מישל עאון, אז דנו השניים, בין היתר, על המתיחות הביטחונית בגבול ישראל-לבנון. "על וושינגטון למלא תפקיד משמעותי יותר בניסיון לפתור את הסכסוך עם ישראל", אמר עאון.

חיזבאללה מאיים על אסדות הגז‎
צילום:

"לבנון מחויבת לשמירת השקט בגבול עם ישראל", הוסיף. "אנו מפצירים בארה"ב לפעול למנוע מישראל להמשיך להפר את הריבונות שלנו, בים וביבשה. לבנון תשמור על גבולותיה הריבוניים כפי שהוכרו על ידי הקהילה הבינלאומית". לדברי עאון, לבנון אינה מחפשת הסלמה.

טילרסון, מנגד, הזהיר כי ארסנל הנשק הגדל של חיזבאללה הוא "איום ללבנון" וקרא למנהיגי לבנון לעמוד בהתחייבות להימנע ממעורבות בסכסוכים באזור. טילרסון הבהיר כי ארה"ב פועלת מול ישראל ולבנון על מנת להבטיח את השגרה בגבול.

חיזבאללה מאיים על אסדות הגז‎
צילום:

"אנחנו לא מבקשים מלבנון לוותר על דבר, אנחנו מחפשים פתרון ומבקשים מישראל להבטיח את השקט באזור", הוסיף. "יש דיונים בונים ואנחנו מחויבים לתמוך בצבא לבנון וכוחות הביטחון של המדינה". עוד אמר טילרסון כי ארה"ב קיימה "שיחות פורות" על הסכם הגרעין עם אירן אך לא הושג סיכום כלשהו.