נעים קאסם, סגנו של נסראללה (צילום: רויטרס‎, חדשות)
סגן מזכ"ל החיזבאללה נעים קאסם | צילום: רויטרס‎, חדשות

חיזבאללה הוא ארגון עוצמתי שערוך לעימות עם ישראל "אם היא תבצע מעשה טיפשי", אך לא מאמין שתיפתח בקרוב מלחמה - כך אמר היום (חמישי) סגן מזכ"ל הארגון נעים קאסם בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהתייחס למתיחות עם ישראל, קאסם אמר כי חיזבאללה "מוכן להתמודד עם התוקפנות הישראלית במידה שישראל תחליט לבצע פעולה מטופשת כלשהי", אך הסתייג ואמר כי למרות זאת "הנסיבות לא מרמזות על כך שישראל החליטה לצאת למלחמה". 

כשנשאל על ההאשמות מצד ישראל כי אירן מסייעת לחיזבאללה לפתח טילים ארוכי טווח השיב קאסם כי "אנחנו לא מספקים פרטים צבאיים על היכולות שלנו, בעלות בריתנו או פריסת הכוחות. מדובר בסודות שאנחנו שומרים לעצמנו ולא רוצים לתת מתנות לאויבים שלנו בחינם".

לוחמי חיזבאללה סמוך לגבול הצפון. ארכיון (צילום: החדשות)
לוחמי חיזבאללה סמוך לגבול הצפון. ארכיון | צילום: החדשות

"הצהרנו פעמים רבות שמטרת הפעולות שלנו היא התנגדות ואנחנו מוכנים להמשיך ולהתעמת עם התוקפנות הישראלית אם זה יקרה. לכן אנו מוכנים להגן על עצמנו בכל האמצעים העומדים לרשותנו", הוסיף סגן המזכ"ל.

קאסם גם התייחס להתפתחויות במלחמת האזרחים בסוריה ולכך שחיזבאללה, כשלוחה אירנית, מסייעת לצבא אסד. בריאיון הוא הבהיר כי ארגונו יישאר בסוריה כל אימת שלא יהיה פתרון פוליטי שיביא לסיום המלחמה באופן סופי וישאיר את הנשיא הסורי בכס השלטון. "כמובן שנחזור ללבנון אם נגיע לפתרון פוליטי", אמר.