רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

ב-17 בדצמבר 2010 הצית עצמו הרוכל התוניסאי מוחמד בועיזי. מוקדם יותר פקידה ממשלתית סטרה לו, ירקה בפניו והחרימה את כל מרכולתו - והוא לא זכה לאוזן קשבת אצל אף גורם ממשלתי כשניסה להתלונן. פחות מחודש אחר כך, המחאות ההמוניות שהוליד המהלך הובילו את השליט בן עלי להימלט מהמדינה, וגל שלם של הפגנות שזכו לכינוי "האביב הערבי" סחף את המזרח התיכון. שבע שנים אחר כך, מה השתנה?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הרחוב התוניסאי מאוכזב מהתוצאות של האביב הערבי - לא מעצם המעבר לדמוקרטיה, אלא מהתוצאות החומריות", מגלה כתב הדסק הערבי ירון שניידר בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" מבית חדשות 2. "המצב הכלכלי הוחרף על רקע בעיות של חוסר-יציבות, אובדן משאבים ומתחים פנימיים. בנוסף, יש גם זעם על כך שהשלטון החדש הוא שלטון מושחת, שמרכז בידיו המון כוח וחבר לבעלי הון - ואילו בציבור הרחב הקיטוב הסוציו-אקונומי רק הלך וגדל".

האביב הערבי. מה קורה כיום? (צילום: רויטרס, חדשות)
האביב הערבי. מה קורה כיום? | צילום: רויטרס, חדשות

אז מי כיום נתפסות כשחקניות החזקות במזרח התיכון? כיצד מתמודדות המדינות השונות עם "בריחת המוחות" כתוצאה מחוסר היציבות השורר בהם? והאם בסופו של יום, אזרחי מדינות "האביב הערבי" מתחרטים שאי פעם יצאו לרחובות? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית חדשות 2. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים הזמינות בחנויות האפליקציות.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@