מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שישי) להפלת מטוס חיל האוויר בסוף השבוע שעבר על ידי הצבא הסורי. "הישג צבאי גדול", אמר בנאום שנשא על גבי מסך. נסראללה גם התייחס לסוגיית הגבולות הימיים ואמר שאין לוותר על מאגרי הגז ושיגר איום מרומז: "בנושא הגז והנפט הקלף היחידי שיש לנו הוא התנגדות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נסראללה גם הפציר בממשלת לבנון שלא לקבל את הצעת ארה"ב לקביעת הגבול הימי עם ישראל. "סוגיית הגבול הוא קרב לכל לבנון", אמר מזכ"ל החיזבאללה והוסיף שקביעת הגבול הימי הוא הנושא העיקרי ולא הגבול היבשתי עם ישראל.

ישראל תקפה את הבסיס לאחר הפלת המטוס
זירת התרסקות המטוס הישראלי | צילום:

נסראללה אמר כי על הבכירים בממשל הלבנוני להגיד לאמריקנים לקבל את כל הדרישות אם הם רוצים להרחיק את חיזבאללה מגבול ישראל. "צריך לבוא מתוך עמדה איתנה וחזקה", אמר. "אנחנו חזקים ואנחנו צריכים לנהל משא ומתן".

ממשלת לבנון הודיעה כי היא דוחה את ההצעה האמריקנית. יו"ר הפרלמנט הלבנוני אמר לדיוויד סאתרפילד, עוזרו של מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון במהלך ביקורו בלבנון כי הוא דוחה את ההצעה האמריקנית ודורש כי הגבול ייקבע על פי ההבנות מ-1996.

"שלא יבנו את הבסיסים שלהם בסוריה - אנחנו נפעל נגד זה"

ראש הממשלה שב והבהיר היום את מדיניות ישראל ביחס להתעצמות האירנית בסוריה. בפגישה שקיים עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בוועידת הביטחון במינכן שבגרמניה, הדגיש נתניהו שישראל לא תאפשר לאירן להתבסס צבאית בסוריה ואמר: "שלא יבנו את הבסיסים שלהם בסוריה - אנחנו נפעל נגד זה".

עוד הבהיר נתניהו לגוטרש כי "רמת הגולן תישאר בידי ישראל לעד". רה"מ הודה למזכ"ל האו"ם על הסיוע בקיום דיון במועצת הביטחון בעניין חללי צה"ל ואזרחי ישראל המוחזקים בידי חמאס ואמר שיש להמשיך ולפעול בנחישות בנושא זה.

כבר אמש, עם המראתו למינכן, אמר נתניהו: "אני יוצא עכשיו לכינוס הביטחוני החשוב ביותר בעולם, שם אני אציג הוכחות על המעורבות של אירן באירועים האחרונים בצפון". עוד אמר נתניהו: "אדגיש שוב את הנחישות שלנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו מול כל איום בלי שום מגבלה".