מריה מעלוף, עיתונאית לבנונית בכירה, עוררה סערה תקשורתית בשבוע שעבר לאחר שתהתה בציוץ בטוויטר "מדוע ישראל אינה מחסלת את נסראללה?". בעקבות הדברים קיבלה מעלוף איומים על חייה ואף הוגשה נגדה תביעה, אך בסוף השבוע היא החליטה להשיב אש - והגישה תביעה נגד נסראללה בגין רצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מעלוף, בת העדה הנוצרית מרונית שהגישה תכניות ראיונות ותחקירים בטלוויזיה הלבנונית, ידועה בקו הניצי שלה נגד חיזבאללה, משטר אסד ואירן. בצוץ השנוי במחלוקת שלה כתבה: "מדוע ישראל אינה מחסלת את נסראללה, אם היא אכן רואה בו אויב, וכך אנו ניפטר ממנו והיא תזכה בתמיכתנו ותגן על עצמה?".

בראיונות שהעניקה לתקשורת בלבנון ממקום מסתורה באחת ממדינות המפרץ, סיפרה מעלוף כי לצד הודעות נאצה ואיומים על חייה, קיבלה גם הרבה דברי תמיכה ממתנגדי הציר של חיזבאללה-אסד-אירן בלבנון, אך כמה ימים לאחר הציוץ הוגשה נגדה תביעה בלבנון בגין הסתה לרצח.

"לא לוקח אף תרופה". נסראללה (צילום: חדשות)
יואשם ברצח? נסראללה | צילום: חדשות

בסוף השבוע שעבר החליטה מעלוף להגיש תביעה נגדית, באמצעות שני עורכי דינה בלבנון, הקוראת להעמיד לדין את מזכ"ל חיזבאללה בגין רצח, הסתה לרצח ומעורבות בפשעי מלחמה נוספים, על רקע ההתערבות הצבאית של הארגון בסוריה, בתימן ובמקומות נוספים.

בראיון לרשת "אלערביה" הסעודית הסבירה מעלוף את התנגדותה הנחרצת לחיזבאללה ולעומד בראשו, ובפרט את הדברים שכתבה, לא כסיוע לישראל, כפי שטענו נגדה, אלא דווקא כפטריוטיזם לבנוני. "כיצד ייתכן שהפושע, שגרר אותנו למלחמה נגד ישראל, אינו בא על עונשו?", שאלה.

מאז ראשית האביב הערבי, וככל שהעמיקה מעורבות חיזבאללה בסוריה ובחזיתות בוערות נוספות, הפך נסראללה מגיבור למוקצה מחמת מיאוס בקרב המתנגדים למדיניות ולמעורבות הצבאית של הציר הפרו-אירני בעולם הערבי.