יומיים לאחר שהשר איוב קרא חשף את "הרובוט שיחסל את נסראללה" - העולם הערבי כמרקחה. כלי תקשורת ערביים פרסמו פוסטים וציוצים הלועגים לשר ללא תיק, ותוהים האם מצא תפקיד חדש בממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעיתון אל אחבאר המזוהה עם חיזבאללה נכתב הבוקר (שני) על קרא: "נראה שהשר הישראלי בלי תיק איוב קרא מהליכוד מצא תיק - השר למדע בדיוני". עוד נכתב כי הפתרון של קרא מזכיר את דמותו המחסל של שוורצנגר בסדרת הסרטים שליחות קטלנית. אל אחבאר הוא עיתון לבנוני המשמש מדי פעם את חיזבאללה ומקורביו להעברת מסרים לישראל.

"שר ישראלי ממשיך ב'הזיות' שלו: רובוט לחיסול נסראללה ומנהיגי חמאס", צייץ גם אתר מצרי. אתר מצרי אחר צייץ: "לישראל יהיה רובוט שיוכל לחסל את מנהיגי חמאס וחיזבאללה. שמישהו יספר להם שאללה הוא הגדול ביותר. גם אם ישתלטו על כל כדור הארץ - הניצחון מידיו".

נסראללה.
הרובוט יחסל את נסראללה? | צילום: רויטרס, חדשות

השר קרא התייחס אתמול בריאיון לחדשות 2 לדברים שאמר בסוף השבוע, לפיהם בשנים הקרובות יופעלו רובוטים שיבצעו את הפעולות המבצעיות המסוכנות במקום חיילי צה"ל.

"אני חושב שלא גיליתי את אמריקה פה - הדברים הללו התפרסמו בכל אתר חדשות מפורסם בישראל ובעולם", הבהיר השר בריאיון למהדורה ראשונה. "שאלתי בעבר את שמעון פרס איך נמנעים מהכנסת חיילים לעזה ולבנון - הוא יודע שאני אח שכול - והוא אמר לי שצריך להאיץ את הטיפול בפיתוח טכנולוגיות רובוטים שיחליפו את חיילי צה"ל. בדקתי, ומסתבר שזה מתקדם".

"מל"ט שבו הטייס יושב בוושינגטון והמטוס טס בעירק מורכב יותר מהרובוט הזה", המשיך השר קרא. "זה דבר שיוכל להיות מופעל מהגבול הבינלאומי כלפי גורמים עוינים. זה טבעי לחשוב על דרך הפעולה הזו, כל מנהיג היה עושה זאת".