איסמעיל הנייה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה אומר הערב (שישי) כי גל הטרור בישראל צפוי להימשך עוד זמן רב. "האינתיפאדה תימשך והיא התפנית האסטרטגית הגדולה ביותר בתולדות הסוגיה הפלסטינית", אמר הנייה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"דבר לא יעצור את האינתיפאדה", הדגיש הנייה במהלך נאומו שנישא בטקס ברפיח. "לא האויב הכובש וגם לא שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות הפלסטינית". במהלך הטקס בו נאם הנייה, ביצעו המארגנים מפגן כוח שבמסגרתו דימו פיצוץ של אוטובוס "אגד".

בדבריו התייחס הנייה למוחמד אל-קיק, העציר המנהלי שהפסיק היום את שביתת הרעב שלו, בעקבות הסכם שנחתם מול ישראל, לפיו ישראל לא תחדש את צו המעצר נגד אל-קיק. "הניצחון של אל-קיק הוא ההוכחה לכך שתבוסת הכיבוש היא דבר ריאלי", אמר הנייה.

"ארגון חמאס אינו מעוניין במלחמה נוספת"

בשבוע שעבר התייחס הנייה לנושא אחר שמעסיק את מערכת הביטחון בישראל - חידוש התשתיות ברצועת עזה. בנאום שנשא במסגרת תפילות יום השישי ברצועה, אמר הנייה כי הארגון איתר אמצעים לגילוי המנהרות שאותן הוא בונה מחדש מאז "צוק איתן".

הנייה הצהיר כי הזרוע הצבאית של הארגון איתרה מצלמות וציוד מעקב מתחת לאדמה, שנועדו לחשיפת תנועת פעילי הארגון בתוך המנהרות. לצד האיום אמר הנייה כי ארגון חמאס אינו מעוניין במלחמה נוספת.

"יש לנו מנגנון הרתעה ואיני אומר מאזן הרתעה", אמר הניה. הנייה אף ציין כי "העובדה שישראל עורכת אימונים הגנתיים מעידה על כך שאינה מתכוננת למלחמה".