זהות האדם החשוד כמחבל המתאבד
דיווח: זה המחבל מהפיגוע בטורקיה | צילום:

הרשויות בטורקיה ממשיכות לחקור את הפיגוע הרצחני בלב איסטנבול בו נרצחו 4 בני אדם ונפצעו כ-40 נוספים. על פי דיווחים שונים בין ההרוגים שלושה ישראלים ולפחות 11 פצועים. כלי תקשורת פרסמו את תמונתו של המחבל המתאבד, סוואס יילדיז, בן 33 מהעיר אדנה בטורקיה. גורמי ביטחון טורקיים הוסיפו כי המחבל היה ברשימת המעקב שלהם.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד בביצוע הפיגוע מוכר לשירותי הביטחון בטורקיה כפעיל טרור כנראה בעל קשרים לדאע"ש. המשטרה והמודיעין הטורקיים לקחו טביעות אצבע מאביו.

מחקירה ראשונית עולה, כי הוא שייך לתא טרור המסונף לדאע"ש שפועל במזרח טורקיה וההערכה היא שהוא קשור למחבלים שביצעו את הפיגוע באנקרה באוקטובר 2015.

על פי הדיווחים בטורקיה נראה כי המחבל שביצע את הפיגוע היה ברשימת המעקב של ארגוני הביון. הוא ככל הנראה שהה בעיירות שנמצאות בגבול טורקיה-סוריה וחבר שם לארגונים ג'יהאדיסטים. בסופו של דבר הוא הצליח להימלט מהמעקב ולעבור לסוריה, ממנה חזר לטורקיה וביצע את הפיגוע.

רגע הפיצוץ הפיגוע באיסטנבול (צילום: חדשות 2)
תיעוד: רגע הפיצוץ | צילום: חדשות 2

בחודשים האחרונים יש דיווחים על שתי קבוצות של מחבלים שפועלים על אדמת טורקיה - אלה המשתייכים למחתרת הכורדית, כמו זה שביצע את הפיגוע האחרון באנקרה, ואנשי דאע"ש. הם מתחרים ביניהם מי יבצע יותר פיגועים.

ראש ממשלת טורקיה אהמט דאובוטולו גינה את הפיגוע והבטיח להגיע למרצחים: "החקירה נמשכת, נבין את האירוע בהקדם האפשרי. האירוע הכואב הזה הראה שוב כי הגישה שלנו נכונה".

"גישתנו נכונה" (צילום: רויטרס)
"גישתנו נכונה" | צילום: רויטרס

טורקיה חווה בימים אלה גל טרור בלתי פוסק, כשרק בשבוע שעבר בוצע פיגוע קטלני בבירה אנקרה. מושל איסטנבול אמר הערב כי "לפיגוע היום לא היה קשר להתרעות המיידיות שהעבירה גרמניה שלשום".

בהכנת הכתבה השתתפו: ערד ניר, עמית וולדמן, ירון שניידר ואסף יחזקאלי