12,700 חיילים יקחו חלק בתרגיל
טילי נ"ט רוסיים בסוריה | צילום:

שני מפקדים בכירים בארגון חיזבאללה העידו כיצד צבא רוסיה מעביר לידי הלוחמים באזורי הקרבות בסוריה אמצעי לחימה מתקדמים. בריאיון שהעניקו לכתב ה"דיילי ביסט" סיפרו השניים על ההתקרבות בין מוסקבה ומטה הארגון בביירות, וטענו כי בחיזבאללה לא יהססו להשתמש בנשק גם נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשזה נוגע לישראל, חיזבאללה לא מקבל הנחיות מאיש", הבהירו הבכירים. "אם יתפתח עוד משבר כמו זה שהיה ב-2006, הברית עם רוסיה תעמוד למבחן".

השניים העידו על קבלת טילים מתקדמים, רקטות מונחות לייזר ונשק נגד טנקים - היישר מצבא רוסיה. "אנו בני ברית אסטרטגים במזרח התיכון עכשיו, רוסיה היא בת ברית שלנו והיא מספקת לנו נשק", סיפר אחד הקצינים.

הציר האסטרטגי: נסראללה, פוטין ואסד
הציר האסטרטגי: נסראללה, פוטין ואסד | צילום: רויטרס

אספקת הציוד - מאז 2012

בריאיון הבהירו הלוחמים כי הם מקבלים את אספקת הציוד  - ללא כל מחויבות מצידם. המפקדים סיפרו על תיאום מלא בין ממשל אסד, אירן, חיזבאללה ורוסיה.

על פי הדיווח, כתב ה"דיילי ביסט" ג'סי רוזנפלד פגש את אנשי חיזבאללה, שסירבו להזדהות בשמם כי הם אינם רשאים לשוחח עם התקשורת, פעמיים בשבועות האחרונים. 

אחד הקצינים סיפר שרוסיה מגבירה את התמיכה שלה בזרוע הצבאית של חיזבאללה כבר מאז 2012. רוסיה הבהירה שהיא לא רואה בחיזבאללה ארגון טרור. "חיזבאללה מלמד את הצבא הסורי איך להשתמש בנשק הרוסי החדש", ציין אחד המפקדים.

מלחמת האזרחים נמשכת
מלחמת האזרחים נמשכת | צילום: רויטרס

ההפגזות הרוסיות נמשכות: 11 ילדים נהרגו

המפקדים הבכירים סיפרו גם על הלחימה עם כוחות המורדים בסוריה. אחד מהם, שאחראי על 200 לוחמים בחמש יחידות הפועלות במדינה המשוסעת, סיפר כי הלחימה הפכה לפשוטה יותר מאז ההפצצות הרוסיות.

"באזור של לטקיה מאוד קשה לנווט, אבל שהחל מסע ההפצצה הרוסי בספטמבר זה הפך לקל בהרבה", הוא ציין והוסיף כי מי שמספק לרוסים את המידע על המטרות הם אנשי חיזבאללה בשטח. "בלי חיל האוויר שלהם אנו לא יכולים להתקדם, והם לא יכולים לתת לנו תמיכה אווירית בלי מידע מאתנו, מהקרקע". 

בתוך כך, 11 ילדים נהרגו במהלך הלילה ועוד עשרות נפצעו מהפגזה רוסית בבית ספר סמוך לעיר חאלב.