ארבעה ימים אחרי שחמאס פרסם תיעוד וידאו של גלעד שליט מזמן השבי, חשף הערב (ראשון) הארגון סרטון חדש ומפורט יותר שבו נראה שליט ביחד עם כל חמשת שוביו בסיטואציות שונות מתוך חיי היום-יום בשבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד מהקטעים נראה החייל החטוף כשהוא יושב על הרצפה ואחד מחמשת שוביו מגיש לו קפה. בהמשך הוא נראה אוכל ושותה ביחד עם השומרים, מצב רוחו נראה מרומם והוא מחויך. בחדר האטום למראה ניצבים מספר מזרונים שבהם בילו שליט ושוביו את הלילה.

שליט עושה על האש
שליט עושה על האש | צילום:

למרות הדיווחים על כך שבמשך כל תקופת השבי הוחזק שליט בבונקר מתחת לאדמה, בקטע יוצא דופן נוסף בסרטון נראה שליט כשהוא הופך בשר מעל מנגל במה שנראה כמו חצר או מרפסת חיצונית. גם בתיעוד הזה הוא נראה במצב רוח טוב, אך רזה מאוד. בקטע אחר נראה שליט כשהוא צופה בטלוויזיה.

מקורבי גלעד שליט התייחסו הערב לסרטון שפורסם ואמרו כי מדובר ב"הצגה למצלמה שהתרחשה אחרי שנים שבהן גלעד היה במחשכים ולא יצא החוצה". הם הוסיפו כי בחמאס תיעדו "רק כשהיה להם נוח וזה שירת אותם".

גלעד שליט והשומר עבד אל-רחמן מובאשר (צילום: ללא קרדיט)
גלעד שליט והשומר עבד אל-רחמן מובאשר | צילום: ללא קרדיט

מוחמד דף פרסם את שמות השומרים

בשבוע שעבר פרסם מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של חמאס, את שמותיהם של חמשת אנשי הארגון שהחזיקו בשליט בזמן השבי. חשיפת זהותם של החמישה התאפשרה עם מותו של האחרון מביניהם, עבד אל-רחמן מובאשר, שנהרג בשבוע שעבר מקריסת מנהרה בדרום רצועת עזה. מאז שחרורו של שביט מהשבי מצאו של חמשת השומרים את מותם בנסיבות שונות.

בשני התיעודים נראה שליט בחברת שומרים ובתוך חדר סגור, אך לא ברור האם לשליט היו שומרים נוספים שזהותם לא נחשפה והאם הוחזק במשך כל תקופת השבי שלו במקום אחד, או שמא הועבר ממקום למקום.

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל.