מתוך סרטון הזוועה
מתוך סרטון הזוועה | צילום:

שעות ספורות לאחר שארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) פרסם סרטון זוועה נוסף ובו נראית הוצאתם להורג של 21 אזרחי מצרים בלוב - מגיעה התגובה של הממשל בקהיר: בהודעה שפורסמה בטלוויזיה הממלכתית במצרים נאמר כי הצבא הפציץ שורה של יעדים של ארגון הטרור האכזרי, במתקפה בה נהרגו, על פי דיווחים בלבנון, לפחות חמישה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח בכלי תקשורת לבנוניים, התקיפות האוויריות התרחשו עם שחר בעיר דרנה, ונועדו לפגוע במספר אתרי אימונים ומחסני נשק המשמשים את לוחמי דאע"ש הפועלים בלוב. אמש, זמן קצר לאחר פרסום הסרטון, שיגר נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי הודעה מיוחדת לאומה שבה הצהיר כי לארצו הזכות להגיב בעוצמה על רצח האזרחים. א-סיסי כינה את הפעולה "ברברית" והבטיח לפעול במהירות.

ארכיון (צילום: מתוך סרטון דאע"ש)
במצרים לא נותרו אדישים | צילום: מתוך סרטון דאע"ש

בסרטון שפרסם דאע"ש ברשתות החברתיות, נראים פעילי הארגון בלוב כשהם מובילים 21 מצרים, נוצרים קופטים, סמוך לחוף הים בטריפולי ועורפים את ראשיהם. מדובר בפועלים מצריים שנחטפו בחודשים דצמבר וינואר בשתי תקריות נפרדות. גורמים רשמיים במצרים אישרו את אמיתות הסרטון והכריזו על מותם.

בעקבות המראות הקשים החליטו במצרים להכריז על שבעה ימי אבל, ולכנס באופן מיידי את מועצת הביטחון הלאומי על מנת לשקול את דרכי התגובה. בשלב הראשון הוחלט לתקוף מטרות של הארגון בלוב, אך נראה שלא מדובר בתגובה האחרונה של הממשל בקהיר.

"אם יושג שלום - פני האזור ישתנו" (צילום: רויטרס)
מכין תגובה, א-סיסי | צילום: רויטרס

בכך נגררת גם מצרים ללחימה נוספת נגד ארגון הטרור, כפי שקרה לירדן לפני מספר שבועות. לאחר פרסום סרטון הוצאתו להורג בשריפה של הטייס מועז אל-כסאסבה, הפציץ חיל האוויר של הממלכה ההאשמית עשרות יעדים של דאע"ש בעירק ובסוריה, והציב את ירדן בחזית המאבק נגד הארגון.