ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) פרסם אמש סרטון תעמולה חדש שבו נראים בני ערובה משורות לוחמי הפשמרגה, הארגון הצבאי הכורדי, כשהם כלואים בכלובים, באופן דומה לזה שהוצג בו הטייס הירדני מועאז אל-כסאסבה, רגע לפני שהוצא להורג בשריפה על ידי פעילי הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלוחמים הכלואים נראים כשהם לבושים בסרבל הכתום, שהפך למזוהה עם הארגון, כשאזרחים חולפים על פניהם בעיר קירקוק שבעירק, תוך שהם קוראים קריאות נגדם. פעיל המדינה האסלאמית מראיין אותם לקראת מה שמתואר כ"גורלם העגום". לא ברור מהסרט האם השבויים, שכבר הוצגו החודש בסרט קודם, הוצאו כבר להורג.

מובלים אל מותם
מובלים אל מותם | צילום:

בסרטון הווידאו שנמשך תשע דקות, נראים 15 לוחמי פשמרגה, 4 אנשים ממשטרת קירקוק המקומית ושני לוחמים מצבא עירק. על פי הדיווחים, אחד מהחיילים העירקים הוא קצין בדרגת קולונול.

פעילי דאע"ש נראים כשהם חמושים לא רק בנשק, אלא גם במיקרופון עם סמל ארגון הטרור. אחד מהם מדבר ישירות למצלמה ומראיין את אחד מבני הערובה, ואף מודיע לו על מותו הקרב. המסר מהסרטון ברור - על לוחמי הפשמרגה להפסיק במלחמתם בדאע"ש ולא - גורלם יהיה זהה.

ריאיון אחרון, דאע"ש
ריאיון אחרון, דאע"ש | צילום:

ברשת CNN האמריקנית צוטטו מומחים לארגון הטרור האכזרי, כשהם מסבירים שהפרסום מגיע על רקע אמירה של גורם צבאי אמריקני, שטען כי הקואליציה מתכוננת למבצע רחב היקף לכבוש מחדש את קירקוק מידי המדינה האסלאמית בעזרת 25 אלף חיילים עירקיים. המבצע אמור להתחיל בחודש אפריל או מאי, וכפי הנראה הארגון החל כבר עכשיו במלחמה הפסיכולוגית לקראת המערכה האמיתית.